tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda ogłasza nowe motocykle crossowe CRF z roku modelowego 2020 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda ogłasza nowe motocykle crossowe CRF z roku modelowego 2020

Autor: Informacja prasowa 2019.05.09, 11:43 Drukuj

Honda Motor Europe zaprezentowała najnowszą gamę motocykli offroadowych z rodziny CRF, w tym nową gwiazdę - CRF250R. Model ten otrzymał ulepszenia w zakresie osiągów i podwozia odziedziczone po flagowym crossowym CRF450R, który teraz po raz pierwszy jest wyposażony w system Honda Selectable Torque Control (HSTC). Modele z homologacją drogową - CRF450L, CRF250L i CRF250 RALLY - otrzymały nową grafikę.

CRF250R

NAS Analytics TAG

Razem z flagowym CRF450R, CRF250R model 2020 korzysta z ulepszeń podwozia i silnika, zwiększając zarówno osiągi, jak i prowadzenie. Modyfikacje silnika powodują wzrost odpowiednio o 4% i 8% w stosunku do mocy maksymalnej i maksymalnego momentu obrotowego, przy jednoczesnej poprawie wielkości momentu obrotowego w zakresie niskich i  średnich obrotów, z ulepszoną konstrukcją głowicy cylindra i tłoka oraz zoptymalizowanymi kanałami dolotowymi i wydechowymi dla pełnego wykorzystania nowych profili krzywek wałka rozrządu.

180062 20YM CRF Line Up

Zmienione zostało przełożenie drugiego biegu, aby w pełni wykorzystać wzrost mocy. Dodatkowo, trzeci i czwarty bieg są teraz pokryte powłoką o niskim współczynniku tarcia, co zapewnia płynniejsze zmiany biegów. Ponadto w ramach ulepszenia silnika, CRF250R otrzymuje nowe mapy FI w oparciu o doświadczenia z 450R, w celu dostrojenia mocy w zależności od wybranego biegu.

Zmniejszenie ciężaru ramy i wahacza poprawia elastyczność podwozia; w połączeniu ze zwiększoną sztywnością samego wahacza zapewnia lepszą stabilność i precyzję jazdy. Zmiany w zawieszeniu wprowadzono po to, aby zwiększyć tłumienie przy niskich prędkościach.

Model CRF250R jest teraz dostępny z nowymi tylnymi klockami hamulcowymi opracowanymi specjalnie w celu poprawy trwałości i osiągów, eliminując potrzebę tylnej osłony tarczy. Pojazd jest dostępny z nową grafiką na rok 2020.

CRF450R i CRF450RX

Po znacznym polepszeniu osiągów w 2019 r, modele 2020 CRF450R i CRF450RX korzystają teraz z nowego udogodnienia Honda Selectable Torque Control, które współpracuje z poprawionymi HRC Launch Control oraz nowymi mapami ECU FI.

Trzyzakresowy HSTC działa w celu zminimalizowania poślizgu tylnego koła, a więc strat napędu  i maksymalnej trakcji. Nie używa czujnika prędkości koła i umożliwia dokładne wyczucie przepustnicy podczas  dozowania mocy; czas zapłonu jest opóźniany, a PGM-FI kontroluje zmiany, gdy wykryje się, że nagła zmiana obrotów przekroczyła ustaloną wartość. System HSTC zachowuje ostatnie wybrane ustawienie nawet po zgaszeniu silnika. Istnieje również możliwość wyłączenia systemu.

Podobnie ich rodzeństwo o pojemności 250 cm3, CRF450R i CRF450RX korzystają z nowych klocków hamulcowych tylnych, opracowanych w celu zwiększenia trwałości i osiągów, a także zmodyfikowanego przedniego i tylnego zawieszenia, aby zwiększyć tłumienie przy niskich prędkościach podczas gwałtownego hamowania i przyspieszania. Odświeżona grafika zachowuje zgodność z nowym CRF250R.

CRF450L, CRF250L i CRF250 Rally

Dopuszczony także na drogi CRF450L, wprowadzony w zeszłym roku i wykorzystujący tę samą ramę i silnik, co motocross CRF450R, otrzymuje tę samą aktualizację grafiki co CRF250R, CRF450R; CFR250L i CRF250 RALLY które są teraz dostępne w nowej, atrakcyjnej, czarnej kolorystyce "stealth black".

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę