tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Safety Institute zdobywa Europejską Odznakę Jakości Szkolenia

Honda Safety Institute zdobywa Europejską Odznakę Jakości Szkolenia

Autor: Informacja prasowa 2018.11.15, 14:09 Drukuj

Honda poinformowała, że "Zaawansowany kurs motocyklowy", organizowany przez Instytut Bezpieczeństwa Hondy (Honda Safety Institute) w Barcelonie, otrzymał Europejską Odznakę Jakości Szkolenia (European Training Quality Label). Nagroda, która jest przyznawana za najlepsze europejskie programy szkoleń kierowców już posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami, została przyznana po wizytacji ekspertów ds. Bezpieczeństwa z Niemieckiej Rady Bezpieczeństwa Drogowego (DVR), najważniejszej niemieckiej organizacji pozarządowej, działającej w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.

Europejska Odznaka Jakości Szkoleń jest dobrowolnym systemem certyfikacji, wprowadzonym w 2015 r. przez ACEM, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Motocykli i DVR, mającym na celu wskazywanie motocyklistom posiadającym już prawa jazdy, które europejskie programy szkoleniowe można uznać za godne zainteresowania. Certyfikat może zostać przyznany organizacjom, które spełniają warunek lokalizacji w Europie, w tym ośrodkom szkoleniowym, producentom motocykli i instytucjom publicznym. Do tej pory, przyznano łącznie 27 certyfikatów programom szkolenia motocyklowego dla kierowców posiadających już prawa jazdy w Hiszpanii, Francji, Holandii, Austrii i Niemczech.

Honda Safety Institute jest ostatnim ośrodkiem, który został w ten sposób wyróżniony. Centrum, powołane w 2009 r. dla organizowania szkoleń z zakresu bezpieczeństwa jazdy motocyklowej, znajduje się w Santa Perpètua de Mogoda, w pobliżu Barcelony. Na ośrodek Honda Safety Institute, który jest największym obiektem tego typu w Europie, składa się 20 000 metrów kwadratowych torów i urządzeń, przeznaczonych wyłącznie do szkolenia użytkowników motocykli. W ośrodku HSI, od jego otwarcia w 2009 roku, zostało przeszkolonych ponad 20 000 motocyklistów. Tylko w roku 2017 Honda przeszkoliła w swoim obiekcie około 3 000 osób.

Komentując przyznanie Europejskiej Odznaki Jakości Szkolenia, Vito Cicchetti, dyrektor generalny działu motocykli w Honda Motor Europe, oświadczył: "Cieszę się, że nasz Instytut Szkoleń w zakresie Bezpieczeństwa został doceniony tym ważnym certyfikatem jakości. Bezpieczeństwo motocykli leży u podstaw wszystkiego, co robi Honda, a my chcemy mieć pewność, że ludzie mogą cieszyć się jazdą w bezpieczny sposób. Jako menedżerowie firm motocyklowych jesteśmy odpowiedzialni za to, jak klienci korzystają z naszych produktów".

Według Antonio Perlot, sekretarza generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Motocykli (ACEM), "Branża motocyklowa ustanowiła Europejską Odznakę Jakości Szkoleń, aby wskazać najlepsze możliwości szkolenia motocyklistom posiadającym już prawa jazdy. Niezwykle ważne jest, aby ludzie uczyli się na specjalnie przygotowanych, profesjonalnych kursach, nie metodą własnych prób i błędów. Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa przyczyni się do wzrostu umiejętności użytkowników motocykli w Europie".

Albert Cavero, Kierownik Działu PR i Bezpieczeństwa w Honda Motor Europe España, stwierdził: "Jazda motocyklem to coś więcej, niż obsługiwanie maszyny. Podstawowe umiejętności - bez wątpienia - są ważne. Jednak bezpieczeństwo korzystania z motocykla to znacznie więcej niż technika jazdy, balans ciałem, odpowiednie używanie gazu czy hamulca. Dlatego w naszym centrum szkoleniowym nie tylko uczymy motocyklistów o technikach jazdy, ale także o znaczeniu jazdy defensywnej, czyli przewidywania potencjalnych niebezpieczeństw i unikania sytuacji trudnych".

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę