tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gigi Dall'Igna - klarowna wizja czego potrzebuje Lorenzo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gigi Dall'Igna - klarowna wizja czego potrzebuje Lorenzo

Autor: Lovtza 2016.11.17, 13:26 Drukuj

Najważniejszym wydarzeniem testów MotoGP w Walencji była z pewnością pierwsza przymiarka Jorge Lorenzo do Ducati. Hiszpan pierwszego dnia testów wykręcił trzeci czas, co uznane zostało za dużą niespodziankę. Jorge po zejściu z motocykla był uśmiechnięty i rozluźniony. Nawet jeśli Desmosedici GP16/17 nie jest idealnie skrojone pod Lorenzo, wszystko wskazuje na to, że pozostaje dobrą bazą do dalszych prac. Drugiego dnia testów Jorge wykręcił mniej spektakularny ósmy czas, ale na trzecim miejscu był Andrea Dovizioso potwierdzając potencjał drzemiący w motocyklu z Bolonii.

Jorge Lorenzo nie skomentował swojego pierwszego kontaktu z Ducati, bo oficjalnie nadal pozostaje zawodnikiem Yamahy. Rąbka tajemnicy uchylił natomiast dyrektor Ducati Corse Gigi Dall'Igna, który również wydawał się być zadowolony z przebiegu dwóch dni testowych w Walencji:

NAS Analytics TAG

"Cieszę się z wrażeń jakie doświadczył Jorge na motocyklu. Zaczynając od samego początku odkryliśmy mocne strony motocykla i słabsze strony w porównaniu z motocyklem, którym jeździł dotychczas.

We wtorek pracowaliśmy cały dzień z motocyklem z roku 2016. W środę dokonaliśmy porównania pomiędzy nowym i starym motocyklem i przeprowadziliśmy trochę testów na różnych materiałach.

Czasy zapewne mogłyby być lepsze, ale jeśli chcielibyśmy lepszych czasów musielibyśmy z pewnością pracować w inny sposób. Dlatego, że nie pracowaliśmy nad najlepszymi ustawieniami, ale skupiliśmy się na selekcji wielu materiałów, dlatego jestem zadowolony z testu.

Tak, czy inaczej mamy klarowną wizję tego czego (Jorge) potrzebuje i mam nadzieję, że będę w stanie dać mu to w następnych testach."

Dall'Igna naciskany przez dziennikarzy które obszary wymagają największych poprawek przyznał:

"Musimy poprawić skręcanie motocykla, o czym wiemy i nad czym pracowaliśmy w przypadku motocykla 2017. Poza tym pierwszy moment powrotu na gaz jest słabym punktem i musimy to poprawić."

Związany z Yamahą przez kontrakt Jorge Lorenzo nie będzie mógł wziąć udziału w testach w Jerez, które zaplanowano na przyszły tydzień. Pracę, także nad poprawkami zgłoszonymi w Walencji przez Lorenzo, wykonać będą musieli Andrea Dovizioso oraz Michelle Piro. Jorge usiądzie na Ducati dopiero w trakcie styczniowych testów na Sepang, a potem czekają go jeszcze testy na Philip Island oraz tuż przed rozpoczęciem sezonu w Katarze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę