tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gadżet, który chcemy mieć. System kontroli ciśnienia w oponach do każdego motocykla! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gadżet, który chcemy mieć. System kontroli ciśnienia w oponach do każdego motocykla!

Autor: Raff 2019.02.15, 14:49 12 Drukuj

Pierwszy system kontroli ciśnienia w oponach, który da się zamontować w dowolnym motocyklu wprowadziła właśnie firma Michelin. Urządzenie jest proste w montażu, a cena nie wyrywa z butów.

Nieprawidłowe ciśnienie w oponach jest bardzo częstą przyczyną motocyklowych wypadków. Bikerzy, którzy nie mają w nawyku sprawdzania ciśnienia przed każdą jazdą narażeni są na odkrycie niemiłej niespodzianki podczas pokonywania zakrętu - to właśnie dopiero tam często odkrywamy, zaginione atmosfery.

__________________________________________

Wiele topowych motocykli ma taki system w standardzie, ale co, jeśli chcielibyśmy mieć go także w ukochanej XJR1300 czy Pan Europeanie? Z pomocą przychodzi Michelin, a konkretnie brytyjska firma technologiczna Fit2Go TPMS, która ściśle współpracuje z francuskim potentatem.

Nowy zestaw to tak zwany retrofit, czyli urządzenie, które może być zamiennikiem aktualnie używanego. Dzięki prostocie wykonania i działania, system nie wymaga skomplikowanej konfiguracji ani specjalistycznego montażu. W zestawie znajdują się dwa czujniki (na przednie i tylne koło), wyświetlacza z magnetycznym mocowaniem i indukcyjna ładowarka.

Czujniki montuje się w miejsce oryginalnych kapturków zaworów. Reagują one na utratę ciśnienia, ale też na spadek lub wzrost temperatury, o których to zmianach informuje wyświetlacz, podając jednocześnie o które koło chodzi. Bateria wyświetlacza wystarcza na około 3 miesiące, można ją szybko naładować dołączoną do zestawu ładowarką indukcyjną.

Pierwszy alert pojawi się, kiedy ciśnienie spadnie 15% poniżej wartości nominalnej, drugi, kiedy spadnie poniżej 25%. System zareaguje także w przypadku wykrycia szybkiego ubytku powietrza lub zbyt wysokiej temperaturze opon.

Na koniec - cena. Kompletny system Fit2Go TPMS kosztuje w sklepie internetowym niecałe 80 funtów, czyli około 390 zł. To nie tak dużo, zważywszy na to jak ważny może on okazać się dla bezpieczeństwa i jaki jest jego stopień zaawansowania. Naszym zdaniem - warto mieć!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 8
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę