tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GS Challenge 2018 - co czekało na trasie? [relacja video]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

GS Challenge 2018 - co czekało na trasie? [relacja video]

Autor: Piotr Barry Baryła 2018.09.10, 13:37 2 Drukuj

GS Challenge to rywalizacja na próbach sprawnościowych i przejazd po trasie rajdu przy użyciu roadbooka. Nie wygrywa najszybszy tylko ten, kto się nie zgubi i zbierze najmniej punktów karnych… Koniec końców i tak wszyscy doskonale wiedzą, że przecież chodzi tutaj przede wszystkim o zabawę.

Na GS Challenge spotkaliśmy się w Osadzie Śnieżka, w miejscowości Łomnica, niedaleko Jeleniej Góry. Oficjalna odprawa i szeroko pojęta integracja odbyły się już w piątkowy wieczór, a na trasy wyruszyliśmy w sobotni poranek.

NAS Analytics TAG

Celowo użyłem liczby mnogiej pisząc o trasach, bo te były aż trzy, do wyboru. Wszystko po to, by na imprezie GS Challenge odnalazł się każdy, niezależnie od tego, czy jeździ w terenie od kilkunastu lat, czy tylko po asfalcie i to dopiero od miesiąca…

W siodle R 1200 GS Adventure wybrałem się na moim zdaniem najbardziej emocjonującą spośród przygotowanych tras, czyli ukrytą pod nazwą „Challenge”. Jak to wyglądało, możecie zobaczyć poniżej:

Pozostałe dwie trasy, których nie widać na filmie, to Adventure (80 procent szutry, 20 procent asfalt) oraz Turystyczna (100 procent asfalt). Dla każdego coś miłego. Choć impreza ma w nazwie „GS”, to trasę turystyczną można było pokonać na takich sprzętach, jak K 1600, czy R nineT. I takich uczestników GS Challenge 2018 również nie brakowało.

Wracając do trasy Challenge, to trzeba przyznać, że roadbook został przygotowany wyjątkowo starannie i profesjonalnie. W ocenie niektórych nawet zbyt profesjonalnie, gdyż organizator postawił na oznaczenia zgodne z zaleceniami federacji, co w praktyce oznaczało, że wszystkie zastosowane skróty pochodziły od języka francuskiego… Na szczęście podstawę nawigowania i tak wciąż stanowiły schematyczne obrazki, a cały wykaz zastosowanych skrótów wraz z tłumaczeniem został dołączony do roadbooka.

W bazie hotelowej, tj. w Osadzie Śnieżka, powstało całe miasteczko BMW, gdzie można było wymienić opony, kupić odzież, akcesoria, porozmawiać z instruktorami Akademii Enduro, czy zapoznać się z wakacyjną ofertą wyjazdową ADV Poland. Wielu uczestników zdecydowało się na przyjazd na weekend do Łomnicy z całą rodziną, co sprawiło, że na miejscu zapanował wyjątkowo przyjemny, wręcz piknikowy klimat.

W popołudniowym finale, rozgrywanym na terenie przylegającym do bazy hotelowej, wystartowali Ci, którzy najlepiej poradzili sobie na trasie Challenge. Plac z wyjątkowo urozmaiconymi przeszkodami przygotował zespół Akademii Enduro z Zawiercia. Próby uprawiania trialu na dużych i ciężkich motocyklach nie są rzeczą naturalną, ani łatwą, co zapewniło nam widowiskowość owych zmagań.

Punktem kulminacyjnym imprezy było oczywiście wręczenie nagród. Chojnie obdarowani zostali nie tylko najlepsi na trasie Challenge, ale też zwycięzcy konkursów na pozostałych trasach. Pojawiły się również specjalne wyróżnienia, np. dla największego pechowca rajdu, który brodzenie w wodzie zakończył spektakularnym zatopieniem motocykla…

Niestety mam świadomość, że pisząc relację z takiej imprezy i tak jestem z góry skazany na porażkę, gdyż nie ma słów, którymi można precyzyjnie opisać atmosferę zabawy, czy towarzyszące nam na trasie emocje. Jeśli ktoś już próbował rajdów na orientację, to jest w stanie sobie wyobrazić, co mam na myśli, ale jeśli nie, trudno o tym opowiadać. Mam nadzieję że chociaż powyższy film w pewnym stopniu zobrazował, jak bardzo było fajnie! Jeszcze raz dzięki i gratulacje dla wszystkich uczestników. I wybaczcie mi, że nie wszystkich udało się pokazać na krótkim filmie.

Do zobaczenia za rok na GS Challenge 2019, albo jeszcze wcześniej, na innych rajdach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Barry GS Challenge 2018
BMW GS 1200 woda 1BMW GS 1200 woda 2
BMW GS 1200 woda 3BMW GS 1200 w blocie
GS Challenge 2018 06GS Challenge 2018 09
GS Challenge 2018 19GS Challenge 2018 02
GS Challenge 2018 bloto 1GS Challenge 2018 bloto 2
GS Challenge 2018 bloto 3GS Challenge 2018 narada
GS Challenge 2018 odpoczynekGS Challenge 2018 ogien
GS Challenge 2018 piaszczysta goraGS Challenge 2018 pod gore
GS Challenge 2018 scenaGS Challenge 2018 skok trial 1
GS Challenge 2018 skok trial 2GS Challenge 2018 woda 1
GS Challenge 2018 woda 2GS Challenge 2018 w gotowosci
BMW Motarrd GS Challenge 2018GS Challenge 2018 motocykle
GS Challenge 2018 04GS Challenge 2018 05
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę