tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EBR Motorcycles wznawia produkcję

EBR Motorcycles wznawia produkcję

Autor: Janusz Bębenek 2018.12.08, 15:41 Drukuj

Sportowe motocykle stworzone przez Erika Buella zniknęły z rynku w 2017 roku na skutek poważnych problemów finansowych producenta. Nowy właściciel EBR Motorcycles planuje ich powrót, tym razem w formie ręcznie budowanych, ekskluzywnych maszyn.

EBR Motorcycles to jedne z bardzo nielicznych motocykli klasy superbike, budowanych w USA. Firma założona przez legendarnego Erika Buella został przejęta w 2016 roku przez Billa Melvina, który rok później przerwał wielkoseryjną produkcję. Przeniósł się z dużego zakładu w Wisconsin do niewielkiej siedziby w Grand Rapids w Michigan i skupił na sprzedaży części zamiennych do już wyprodukowanych maszyn.

Interes idzie na tyle dobrze, że Melvin planuje wznowienie produkcji superbike’ów EBR, lecz tym razem w innym modelu biznesowym. Sprowadził do Grand Rapids kilku byłych pracowników linii produkcyjnej, którzy mają się zająć ręczną budowaniem motocykli w krótkich seriach. Nowe maszyny mają być dopieszczone w każdym detalu i tak elitarne jak chociażby brytyjskie Nortony.

Motocykle EBR napędzane są V-twinem o pojemności 1190 cm3 i mocy 185 KM. Są w stanie rozpędzić się do 300 km/h. Erik Buell wyposażył je w kilka nietypowych rozwiązań, jak zbiornik paliwa zintegrowany z ramą czy 8-tłoczkowe zaciski hamulcowe.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę