tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dwa zwycistwa Juranda Kumierczyka w 1. rundzie mistrzostw Polski
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Dwa zwycistwa Juranda Kumierczyka w 1. rundzie mistrzostw Polski

Autor: Informacja prasowa 2023.05.24, 10:39 Drukuj

Jurand Kuśmierczyk zdominował wyścigi klasy Superstock 600 podczas 1. rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Zawodnik ponownie reprezentujący barwy Szkopek Team wygrał z dużą przewagą oba wyścigi na Torze Poznań. Debiutujący w cyklu Jakub Belak dwukrotnie był czwarty w klasie Supersport 300.

Dla Kuśmierczyka był to pierwszy start na Torze Poznań od wywalczenia w ubiegłym roku mistrzostwa Polski w barwach Szkopek Team. Już podczas pierwszej rundy pochodzący z Radomia zawodnik pokazał, że bardzo trudno będzie mu odebrać tytuł. Był zdecydowanie najlepszy w obu wyścigach. W sobotę wygrał z przewagą ponad 13 sekund, w niedzielę miał blisko 7 sekund zapasu. Więcej emocji dostarczyły wyścigi w klasie Supersport 300, w której debiutował inny z zawodników Szkopek Team - Jakub Belak. 14-latek w obu startach otarł się o podium, ale ostatecznie ukończył je na czwartych miejscach.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

- Bardzo się cieszę, że Jurand wrócił do naszego zespołu. W barwach Szkopek Team zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Polski, a teraz razem będziemy bronić tego tytułu. Gratulujemy mu obu zwycięstw w ten weekend, tym bardziej że odniósł je w bardzo dobrym stylu. Ten sukces na pewno nas uskrzydla. Starty Kuby upłynęły pod znakiem ogromnej pracy, a jej efektem było poprawienie czasu okrążenia w drugim wyścigu o ok. 1,5 sekundy  - podsumował weekend Paweł Szkopek, szef Szkopek Team.

W poprzednim sezonie Kuśmierczyk zdominował rywalizację w klasie Superstock 600. W tym roku nie trenował wcześniej na Torze Poznań, więc były obawy o znalezienie odpowiedniego rytmu i tempa. Wystarczyło jednak kilka treningów, żeby Jurand wyczuł motocykl i pojechał na miarę swoich możliwości.

- Cały weekend ułożył się po mojej myśli. Wcześniej potrzebowałem wielu okrążeń, żeby się rozkręcić w Poznaniu. Teraz już drugiego dnia treningów zacząłem wykręcać przyzwoite czasy, co pozytywnie nastroiło mnie przed kwalifikacjami. Pojechałem w nich na nie do końca znanych oponach, ale zdobyłem pole position. W pierwszym wyścigu mój najgroźniejszy rywal miał upadek, więc nie musiałem walczyć o pozycję. Od początku do końca powiększałem przewagę i spokojnie dowiozłem zwycięstwo ze spokojem. W niedzielę wystartowałem trochę gorzej, ale i tak powiększałem przewagę i zrobiłem swój najlepszy czas okrążenia w tym roku na Torze Poznań. Weekend oceniam więc bardzo pozytywnie, zwłaszcza że znowu mogłem startować w zespole Szkopek Team - relacjonuje Jurand Kuśmierczyk.

W Poznaniu zabrakło Dawida Nowaka. 14-latek broniący mistrzostwa Polski w klasie Supersport 300 został wytypowany do udziału w tegorocznej edycji Yamaha VR46 Master Camp. W ten weekend rozpoczął program szkoleniowy na motoranczu Valentino Rossiego i szlifuje umiejętności pod okiem utytułowanych trenerów i zawodników. Wraz z Jakubem Belakiem Dawid już za niespełna dwa tygodnie wystartuje w kolejnej rundzie Yamaha bLU cRU.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr