tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati będzie kupione przez Hero?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati będzie kupione przez Hero?

Autor: Lovtza 2012.03.06, 09:20 2 Drukuj

Szef największego indyjskiego producenta motocykli Hero MotoCorp potwierdził, że jego firma prowadzi rozmowy w sprawie zakupu włoskiego Ducati. Klimat do tych rozmów jest sprzyjający, bowiem niedawno Hero zakończył 26 letnią współpracę z japońską Hondą i teraz potrzebuje światowej klasy partnera, który mógłby w indyjską produkcję tchnąć nowe pomysły i nową technologię. Ducati w te wymagania wpisuje się idealnie.

Plotka głosi, że na metce z ceną Ducati widnieje kwota oscylująca wokół 1 miliarda euro. Biorąc pod uwagę, że indyjska firma ma same rezerwy pieniężne szacowane na 800 milionów euro z transakcją nie powinno być problemu. Oczywiście o ile strony się dogadają. Włosi, jak to Włosi zachwalają swój towar. Andrea Bonomi szef InvestIndustrial, właściciela Ducati, przekonuje: „Ducati jest teraz firmą doskonałą, ale dalszy wzrost wymaga wsparcia światowej klasy przemysłowego partnera. W tym roku szukamy właśnie takiego partnera”. Argumentem w negocjacjach z pewnością będą bardzo dobre wyniki firmy. Włosi w tym roku sprzedali rekordową liczbę 42 tysięcy pojazdów.

Tymczasem indyjski rynek motocykli dynamicznie się rozwija i w ubiegłym roku zanotował 15 procentowy wzrost osiągając sprzedaż pojazdów na poziomie 10 milionów sztuk. Duża część tego rynku należy do Hero. Pawan Kant Munjal, dyrektor firmy widzi to następująco: „Jesteśmy postrzegani jako producent motocykli użytkowych, tanich w eksploatacji, przeznaczonych dla najniższego segmentu rynku, w tym dla ludności z małych miast i wsi. Tymczasem naszą ambicją jest stanie się jednym z największych globalnych producentów jednośladów i aby było to możliwe, nie możemy pozostawać wyłącznie w segmencie małych pojazdów.”

Pierwsze doświadczenia z europejsko – azjatyckiej współpracy są już widoczne i wyglądają zachęcająco. BMW z powodzeniem produkuje silniki w Chinach i na Tajwanie. Benelli ocalało tylko dlatego, że pieniądze na jego funkcjonowanie wyłożył dalekowschodni inwestor. KTM notuje duże wzrosty po rozpoczęciu współpracy z Bajajem, a partnera w Chinach lub Indiach szuka ostatnio także Husqvarna. Czy do tego grona dołączy Ducati? Czas pokaże.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę