tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Panigale V4 Superleggera - mocny jak tur, lekki jak pirko
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Panigale V4 Superleggera - mocny jak tur, lekki jak pirko

Autor: Janusz Bbenek 2019.10.04, 12:52 Drukuj

W sieci pojawiły się szpiegowskie zdjęcia kolejnej wersji Ducati Panigale V4. Tym razem jest to słynna Superleggera, czyli wariant wyposażony w maksymalną ilość karbonowych komponentów, zmniejszających masę motocykla do imponująco niskich wartości.

Superleggera to po włosku Superlekki. Nazwa ta jest już z pewnością znana fanom Ducati, w tej wersji wychodziły wcześniej dwucylindrowe Panigale 1199 i 1299. Jak widać na ujawnionych właśnie zdjęciach szpiegowskich, przyszedł czas na lekkiego V4.

NAS Analytics TAG

Bazą dla tej maszyny został potężny Panigale V4R, dysponujący mocą 221 KM, na którego wylano prawdziwe morze karbonu. Wykonano z niego m.in. owiewki, cały tył, wahacz oraz 10-ramienne koła BST Rapid Trek. W przeciwieństwie do poprzednich modeli Superleggera, tutaj pozostawiono aluminiową ramę.

Maszyna będzie ok. 10 kg lżejsza od standardowego (jeśli można tu mówić o standardzie…) V4R. Do zmniejszonej masy dopasowano ustawienia zawieszenia - widelca Öhlins NPX 25-30 i amortyzatora TTX36. Są one regulowane manualnie, zrezygnowano z elektroniki dla oszczędzenia kolejnych kilkuset gramów. Lżejszy jest także skrócony tytanowy układ wydechowy.

Aktualna cena Ducati Panigale V4R to niemal 180 tysięcy zł, limitowana wersja Superleggera przekroczy zapewne granicę 200 tysięcy. Oficjalna prezentacja nowych modeli Ducati na sezon 2020 nastąpi w środę 23 października. Czekamy!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia

V4-Superleggera-06

V4-Superleggera-02

V4-Superleggera-04

V4-Superleggera-01

Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr