tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Panigale V2 - pierwsze wrażenia, test [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Panigale V2 - pierwsze wrażenia, test [VIDEO]

Autor: Barry 2020.01.02, 10:44 3 Drukuj

To jeden z tych motocykli, na których nie tylko chcesz jeździć, ale chcesz na nie patrzeć. Ducati Panigale V2 to ewolucja modelu 959. Wyjątkowo udana i piękna ewolucja…

Włosi uznali, że to już najwyższy czas, aby odświeżyć 959 zwane pieszczotliwie „Baby Panigale”. Tym razem poszli na rękę wszystkim gubiącym się w skomplikowanej numerologii i ochrzcili nowy model prostym imieniem Panigale V2.

Nowe Panigale V2 nie jest najmocniejszym, najszybszym, najdroższym, ani najbardziej spektakularnym modelem w ofercie Ducati. Udało nam się jednak znaleźć jedną kategorię, w której ten motocykl może być „naj”. Otóż jest to zdecydowanie najlepszy wybór wśród sportowych modeli Ducati dla każdego, kto lubi spędzać weekendy na torze, ale niekoniecznie czuje gotowość lub potrzebę okiełznania ponad 200 KM w Panigale V4. Poniżej video z pierwszej jazdy na nowym Panigale V2:

Panigale V2 jest wyposażone w silnik Superquadro V2 o pojemności dokładnie 955 ccm. Jednostka generuje teraz maksymalnie 114 kW, czyli 155 KM i wartość ta jest osiągana przy 10 750 obr/min.

Główny element podwozia stanowi aluminiowa rama typu Monocoque. Silnik jest tutaj elementem nośnym konstrukcji. Z przodu zastosowano w pełni regulowany widelec Showa BPF 43 mm (regulacja napięcia wstępnego, tłumienia kompresji i odbicia). Z tyłu pracuje w pełni regulowany amortyzator Sachs.

W porównaniu do poprzednika, czyli modelu 959 Panigale, w nowym Panigale V2 widelec jest wysunięty o 2 mm, a tylny amortyzator o 2 mm dłuższy. Bez płynów Panigale V2 waży 176 kg.

Opony zaproponowane przez producenta do Panigale V2 to Pirelli Diablo Rosso Corsa II.

Więcej informacji o nowym modelu na stronie Ducati Polska

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
04 panigale v2 ducati barry moto
NAS Analytics TAG
05 panigale v2
06 ducati panigale v2 tor
07 panigale v2 jerez
08 ducati panigale
09 ducati panigale v2
... więcej zdjęć »
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę