tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Descmoscedi GP10 - maszyna MotoGP już oficjalnie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Descmoscedi GP10 - maszyna MotoGP już oficjalnie

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.01.14, 14:37 1 Drukuj

Główną zmianą na sezon 2010 w nowej maszynie z Włoch, jest zastosowanie jednostki typu Big Bang

Pamiętacie pierwsze zdjęcie nowego motocykla MotoGP ze stajni Ducati? Pojawiło się ono w sieci przez przypadek, a opublikował je Nicky Hayden, za co później przepraszał cały zarząd Ducati.

NAS Analytics TAG

Na imprezie pod nazwą Wrooom 2010, czyli corocznym spotkaniu Ducati oraz Ferrari, miała miejsce oficjalna prezentacja nowego Ducati Desmosedici GP10. Przeprowadził ją dyrektor generalny Ducati, Claudio Domenicali. Główną zmianą na sezon 2010 w nowej maszynie z Włoch, jest zastosowanie jednostki typu Big Bang. Jak twierdzi Casey Stoner, motocykl oddaje moc w sposób, który jest łatwiejszy do opanowania. Sekcja tylna zostało również przebudowana i zamiast w czterech, zamocowana jest w sześciu punktach. Dzięki temu motocykl jest sztywniejszy i łatwiej nim sterować. Inżynierowie opanowali również tendencję maszyny do wężykowania oraz podnoszenia się na tylne koło.

Z zewnątrz motocykl znacznie nie różni się od poprzedniej wersji. Delikatnie zmodyfikowano owiewki, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego odporność na boczne powiewy wiatru. Na pewno bardzo ciekawe połączono sekcję tylną z końcówką wydechu. Poczyniono również nieznaczne zmiany w wiązce elektrycznej oraz kilku innych detalach.

Zapraszamy do zapoznania się z klipem z prezentacji nowego Ducati Descmoscedi GP10:

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Descmoscedi GP10 Hayden Stoner
Stoner Hayden Ducati Descmoscedi GP10 na lodzie
Ducati Descmoscedi GP10
Ducati Descmoscedi GP10 Przekroj
Ducati sekcja tylna
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę