tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dealerzy będą musieli rejestrować pojazdy ze swoich salonów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dealerzy będą musieli rejestrować pojazdy ze swoich salonów

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.07, 20:44 1 Drukuj

Nowe przepisy mają to do siebie, że często walą rykoszetem w zupełnie nieoczekiwanych kierunkach. Tym razem nowelizacja zakładająca obowiązkową rejestrację zakupionego pojazdu w ciągu 30 dni przypadkiem trafiła w dealerów, którzy pod groźbą kary będą musieli zarejestrować sprzedawane przez siebie motocykle i auta.

Być może już niedługo będziemy w salonach kupować maszyny z drugiej ręki, chociaż z zerowym przebiegiem. Na skutek niefortunnej nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nie tylko kierowcy będą musieli się liczyć z karą 1000 zł za niezarejestrowanie zakupionego pojazdu w ciągu 30 dni. Okazuje się, że posłowie zapomnieli o dealerach i producentach, posiadających często na stanie dziesiątki, a nawet setki aut i motocykli.

NAS Analytics TAG

W nowelizacji nie stworzono dla nich żadnego wyjątku - oni też w ciągu miesiąca będą musieli zarejestrować każdy sprowadzony pojazd. Poza oczywistym wyzwaniem logistycznym i całą masą dodatkowej papierologii skutek będzie taki, że salon będzie występował w dowodzie jako pierwszy właściciel.

Jest jeszcze jeden aspekt tych zmian - zrujnują one wchodzące w życie już 11 lipca przepisy o tzw. profesjonalnej rejestracji. Jest to nowa opcja, pozwalająca salonom na posiadanie jednego, dyżurnego zestawu tablic i dokumentów, na których klienci będą mogli jeździć różnymi egzemplarzami testowymi. Jeśli nowelizacja będzie przegłosowana przez senat, to ułatwienie dla przedsiębiorców przetrwa zaledwie pół roku - zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2020 roku.

O tym, co w tej postanowi izba wyższa naszego szanownego parlamentu dowiemy się 10 lipca. Miejmy nadzieję, że do tego czasu ktoś zaproponuje poprawki do poprawek.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę