tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2021: Honda wygrywa drugi rok z rzędu. Bardzo dobre wyniki Polaków

Dakar 2021: Honda wygrywa drugi rok z rzędu. Bardzo dobre wyniki Polaków

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.15, 10:47 Drukuj

Ostatni etap Rajdu Dakar 2021 zapewnił zespołowi Monster Energy Honda zwycięstwo w wyścigu oraz wynik 1-2, którego Honda nie miała od 1987 roku, kiedy to Cyril Neveu wygrał, a Edi Orioli zajął drugie miejsce. Franco Picco, który nadal się ściga, zajął wtedy czwarte miejsce.

Kevin Benavides przypieczętował dzisiaj swoje zwycięstwo po dwunastu wyczerpujących etapach. Jego kolega z zespołu i zeszłoroczny zwycięzca, Ricky Brabec zajął drugie miejsce. San Sunderland (KTM) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji rajdu.

Ostatni, bardzo krótki, etap okazał się dla Kevina Benavidesa formalnością. Argentyńczyk, po tym jak wyprzedził Sama Sunderlanda, jechał w błyskawicznym tempie do mety, aby zminimalizować stratę do Ricky'ego Brabeca. Dwóch kolegów z zespołu pozwoliło Hondzie zająć dwa pierwsze miejsca na finałowym podium.

To pierwszy tytuł dla argentyńskiego kierowcy i kolejny historyczny wynik Hondy, która dominowała przez cały Dakar 2021. Przez dwanaście trudnych dni zespół Hondy dowodził rajdem, wypełniając swoją misję drugi rok z rzędu.

Nasz jedyny motocyklista, Konrad Dąbrowski dojechał na metę dzisiejszego etapu z 28. czasem. Najmłodszy Polak startujący w Dakarze zakończył zmagania na 28. miejscu w klasyfikacji. To świetny wynik, jak na dakarowy debiut.

Laia Sanz dojechała dziś z 17. czasem i zajęła 17. miejsce w klasyfikcji. David Knight był dziś 20. i w generalce zajął 24. miejsce, a Libor Podmol dopiero 49., a w klasyfikacji uplasował się na 31. miejscu.

W klasie quadów najszybszy był dziś Pablo Copetti, drugie miejsce zajął Manuel Andujar, a trzecie Kamil Wiśniewski. Zwycięzcą Dakaru został Andujar. Drugie miejsce zajął Giovanni Enrico, a trzecie Pablo Copetti. Nasz reprezentant w tegorocznym Dakarze zajął czwarte miejsce.

Najlepszy wynik w klasie SSV z naszych trzech drużyn uzyskali Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Załoga Eneryglandia Rally Team dojechała dziś z drugim czasem, natomiast Aron Domżała i Maciej Marton dotarli na metę z piątym czasem. Druga z ekip Energylandii: Marek Goczał i Rafał Marton zanotowała dziesiąty wynik. Aron Domżała i Maciej Marton kończą tegoroczny Dakar na najniższym stopniu podium. Tuż za nimi, na czwartym, uplasowali się Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, a Marek Goczał i Rafał Marton wyjeżdżają z Arabii Sudyjskiej z ósmym miejscem w generalce.

Carlos Sainz był dziś najszybszy w klasie samochodów. Hiszpan dojechał na metę z pierwszym czasem, ale w generalce musi się w tym roku zadowolić trzecim miejscem. Nasser Al-Attiyah był dziś drugi i z takim wynikiem kończy Dakar 2021. Zwycięzcą został Stephane Peterhansel, który na mecie zameldował się jako trzeci. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk uzyskali dziś szósty czas i kończą rajd na czwartej pozycji.