tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czeladź pod natłokiem motocyklistów - niedziela na BP
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czeladź pod natłokiem motocyklistów - niedziela na BP

Autor: Łukasz „Boczo” Tomanek 2011.06.13, 15:59 3 Drukuj

Tłum. Tak można określić mnogość osób, które odwiedziły stację BP w Czeladzi. Wraz z frekwencją dopisała także pogoda i jak zwykle, atrakcje

Ktokolwiek odpowiada za pogodę w tym roku, okazał się wyjątkowo łaskawy. Ubiegłoroczna edycja Motocyklowej Niedzieli na BP, która miała miejsce w Katowicach była, cóż, zrujnowana bezustannie sączącym się deszczem. W tym roku imprezę w sercu Śląska zdecydowano przenieść z Katowic do Czeladzi, co jak zauważyliśmy w zapowiedzi, wzbudziło kontrowersje. To, czy Czeladź faktycznie może być uznana za miasto Śląskie zostawmy prezesowi Kaczyńskiemu.

NAS Analytics TAG

Stacja jest ulokowana przy najsłynniejszym miejscu Czeladzi – centrum handlowym M1. Każdy wie gdzie to jest, co potwierdziło się rekordową frekwencją. Wszyscy, wliczając w to hostessy i organizatorów, byli zaskoczeni liczbą ludzi, którzy odwiedzili BP. Motocykle stały dosłownie wszędzie, podobnie jak ich właściciele. Zaskakujące, jak wielu odwiedzających oblegało stanowisko ratownicze, na którym można było dowiedzieć się, co i jak dokładnie robić w przypadku osoby poszkodowanej. Dobrze widzieć, że motocyklistów interesuje nie tylko sama jazda, ale także tematy bezpieczeństwa i ratowania życia.

Kolejka do hamowni tradycyjnie wiła się po terenie całej stacji. Każdy chciał sprawdzić, jak bardzo kłamie producent jego motocykla. Mnie osobiście zaszokował wynik poczciwej SV650, w której jedyną modyfikacją był przelotowy tłumik – 82 KM! Można? Dosłownie kilka metrów dalej znajdowała się prawdopodobnie największa atrakcja wszystkich edycji Motocyklowej Niedzieli, czyli plac freestylowy. W rolach głównych – Raptowny i Pasio, którzy jak zwykle pokazali „jak się to robi”. Wcześniej w tym samym miejscu odbywała się Motocyklowa Giętara. Sposób w jaki niektórzy pokonywali pachołki spowodował upadek wielu szczęk na ziemię.

Ciekawym pomysłem na promocję marki wykazał się dealer Harleya-Davidsona, Arrow. Nie było co prawda jazd motocyklami testowymi, ale było coś w rodzaju hamowni (nazywanej JumpStart), do której był przymocowany V-Rod Muscle. W skrócie, można było sobie pojeździć motocyklem w miejscu, doświadczyć wzrostu hałasu wraz z odkręcaniem manetki, zmieniania biegów, itd. Idealny sposób, aby bezstresowo przekonać żonę do zakupu Harleya. Skoro już jesteśmy przy temacie PR, to widząc stanowiska niektórych wystawców, mimo usilnych prób nie można było odpędzić się od skojarzeń z handlarzami na odpuście. Wystawić, co jest do wystawienia, usiąść sobie w cieniu na krzesełku i czekać. Przykład, jak powinno się postępować z odwiedzającymi był nieopodal.

Czeladzka edycja niedzieli na BP była chyba najbardziej zróżnicowaną z dotychczasowych jeśli chodzi o motocykle. Było dosłownie wszystko. W pełni ubrane Goldwingi, choppery deflorujące uszy, wściekłe dwusuwy i ich wściekli kierowcy, stunt-psy (i jeden stunt-dzik), MZ ETZ w gablotowym stanie. Było nawet kilka działających włoskich motocykli. Warto było odwiedzić tą imprezę już dla samego faktu tego, co miała do zaprezentowania.

Pogoda dopisała, było o wiele przyjemniej niż tydzień wcześniej we Wrocławiu, gdzie można było grillować kiełbasy trzymając je w powietrzu. Dopisali także ludzie i lokacja. Słowem - impreza się udała. Motocyklowa Niedziela na BP to idealny sposób na propagowanie motocyklizmu, nie tylko wśród motocyklistów. Myślę jednak, że idealnym jej odbiorcą i uczestnikiem będzie ktoś, kto zwyczajnie przyjedzie zatankować motocykl na tą samą stację, na której zwykle go tankuje i przy okazji będzie mógł pooglądać pokazy stuntu, ratownictwa, trialu i setki innych motocykli. Niedzielę na BP w Czeladzi zdecydowanie zaliczamy do udanych i zapraszamy na ostatnią edycję już za tydzień do Gdyni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
motocykle na stacji BPpublicznosc scigacz pl
NAS Analytics TAG
gietara motocylklowa niedziela na BPjak prawidlowo sciagac kask
driftem po placuostatnie instrukcje
Ducati GT1000MZ ETZ super stan
naklejka na kaskuoldschoolowy wydech Arrow
logo Ducati zbiornik paliwakufer Honda Goldwing
ratownictwo wykladszerego motocykli
skuterem miedzy pacholkamistunt dzik
Suzuki DR gietarascigacz logo
two brothers pojedynczy tlumikwydechy akrapovic
w gotowosci do gietaryw kolejce do hamowania
zakorkowana stacjazlozenie raptowny
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę