tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ciaśniejsze zakręty tylko jeśli zapłacisz. Subskrypcje na wszystko?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ciaśniejsze zakręty tylko jeśli zapłacisz. Subskrypcje na wszystko?

Autor: Andrzej Sitek 2022.07.07, 09:26 Drukuj

Myślisz, że nigdy do tego nie dojdzie? Subskrypcje na różne aspekty funkcjonalności motocykli i samochodów już działają, ale dotychczas dotyczyły głównie funkcji programistycznych.

Teraz okazuje się, że jeden z gigantów branży motoryzacyjnej, niemiecki Mercedes-Benz, oferuje za dodatkową opłatą ciaśniejszy skręt w elektrycznym samochodzie EQS.

NAS Analytics TAG

W Polsce za wygodniejsze zawracanie też EQS też trzeba zapłacić ekstra, ale jest to opłata jednorazowa. W Chinach możliwość ciaśniejszego zakręcania elektrycznego Mercedesa dostępna jest wyłącznie w abonamencie. Oznacza to, że klient musi regularnie za to płacić.

W podstawowej wersji tej "opcji" elektryczny sedan Mercedesa zapewnia skręt tylnej osi pod kątem 4,5°, co umożliwia zawracanie o średnicy 11,9 m. Ale jeśli użytkownik dopłaci, to do zmieści się w 10,9 m (10°). Zmiana nie wymaga żadnej ingerencji w układy mechaniczne samochodu, a jedynie odblokowania opcji w oprogramowaniu.

W Polsce elektryczny sedan Mercedesa zawróci ciaśniej, jeśli klient wysupła 8600 zł. To jednorazowa opłata. W Chinach właściciel EQS musi co roku zapłacić równowartość 3600 złotych, bo inaczej samochód przestanie mieścić się w zakrętach o średnicy 10,9 metra.

Co będzie dalej? Może niepłacącym abonament producet pojazdu będzie wyłączał ABS albo wycieraczki? Odetnie z 60 koni mechanicznych lub wyłączy wspomaganie kierownicy? Możliwości jest bez liku i obawiam się, że skoro najwięksi już stosują te sztuczki, to niedługo będziemy płacić producentowi za nowy pojazd - samochód lub motocykl, nie tylko do czasu uiszczenia ostatniej raty, ale przez cały czas eksploatacji. Bo inaczej połowa funkcji zostanie wyłączona.  

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę