Ch³odnica szczêkowa. Indyjski wynalazek uratuje twoj± g³owê latem
Przeciskanie się w korkach podczas upału sprawia przyjemność równie wielką co oglądanie obrad sejmu. W Indiach znaleziono jednak sposób na koszmarne temperatury - wygodny mini klimatyzator.
Każdy, kto miał okazję przeciskać się przez zatłoczone miasto w czasie upałów wie, jak strasznie cierpi wówczas przegrzana głowa. Myśli bulgoczą jak niedzielny rosół, a poziom koncentracji spada w okolice masy podkrytycznej.
Reklama
Kalendarz dla motocyklisty na rok 2026 Gwiazdy MotoGP.
Duży 42x30 cm. 79 zł WYSYŁKA GRATIS!
Kalendarz motocyklowy na rok 2026 ścienny, przedstawiający najważniejszych bohaterów tego sezonu MotoGP. Marc Marquez, Jorge Martin, Johann Zarco, Raul Hernandez, Fabio Quartararo, Franco Morbidelii, Pedro Acosta, Pecco Bagnaia, Marco Bezzecchi, Alex Marquez i inni w obiektywnie Łukasza Świderka, polskiego fotografa w MotoGP
KUP TERAZ. WYSY£KA GRATIS »
Specjalistami od niezwykłej symbiozy upału i korków są Hindusi, ponieważ to właśnie tamtejsze miasta wiodą prym w obu kategoriach równocześnie. Stare przysłowie powiada "potrzeba matką głupich wynalazków", więc przedsiębiorczy mieszkańcy Indii wymyślili genialne w swej prostocie urządzenie, które przywraca nadzieję blanszowanym upałem szarym komórkom.
Niewielki klimatyzator BluSnap, montowany gumowym paskiem do motocyklowego kasku, wdmuchuje powietrze przez przedni wlot do wnętrza skorupy, obniżając temperaturę w okolicach głowy nawet o 15 stopni.
Producent chwali się, że mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie nie jest zwykłym wiatraczkiem, a w pełni funkcjonującą klimatyzacją, działającą w oparciu o obieg cieczy chłodzącej, a więc na podobnej zasadzie co chłodnica w samochodzie. Co więcej, BluSnap wyposażony jest w specjalne filtry, które chronią przed rozprzestrzenianiem się bakterii i rozwojem pleśni. Baterie wystarczają na 2 godziny chłodzenia.
Firma jest w trakcie prac nad kaskiem, w którym BluSnap będzie integralną częścią konstrukcji. Użytkownik będzie tam mógł głosowo sterować funkcjami klimatyzatora, dostępna będzie także funkcja automatycznych nastawów wydajności chłodzenia zależnych od prędkości.
BluSnap dostępny jest na razie w przedsprzedaży na indyjskiej stronie bluarmorhelmets.com za niewygórowaną cenę 1 609 rupii, czyli około 85 złotych. Dla fana gadżetów to prawdziwe "must-have"!







Komentarze 3
Poka¿ wszystkie komentarzeZapalenie p³uc murowane :)
OdpowiedzCo¶ tego nie widzê. Zimne powietrze wal±ce ci w twarz i obni¿aj±ce temperaturê w kasku do 15 stopni za³atwi zatoki albo gard³o po 10 minutach.
OdpowiedzNie do 15, tylko o 15 stopni. Czytaj!
OdpowiedzNiech tylko przy ¶lizgu o co¶ zawadzi...
Odpowiedza z kamerkami przy kaskach to jako¶ co drugi je¼dzi i mu to nie przeszkadza
OdpowiedzKamera przy kasku nie jest mocowana "obro¿±" dooko³a twojej szyi. ;)
OdpowiedzOby urwa³a siê ta ch³odnica, a nie g³owa...
Odpowiedz