tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cairoli i Guillod wygrywaj GP Hiszpanii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Cairoli i Guillod wygrywaj GP Hiszpanii

Autor: Beavis 2015.05.11, 09:23 2 Drukuj

Tony Cairoli wygrywa swoje pierwsze Grand Prix na 450. od 2009 roku. Herlings po poważnych wypadku w drugim wyścigu oddaje zwycięstwo Valentinowi Guillod.

Najwyraźniej decyzja o przesiadce na większy motocykl była trafiona, chociaż nie obyło się bez walki. Pierwszy wyścig podczas motocrossowego GP Hiszpanii w klasie MXGP wygrał lider klasyfikacji generalnej, Max Nagl. Tony zakończył na trzeciej lokacie, ale zrewanżował się zwycięstwem w drugim wyścigu. Przed dłuższą chwilę zawodnik KTM-a naciskany był przez Romaina Febvre, ale Francuz w pewnym momencie zadusił motocykl i dał Cairoliemu możliwość odrobienia pozycji. Dzięki temu Cairoli zaliczył zwycięstwo w GP, swoje pierwsze na 450. od 2009 roku i pierwsze w tym sezonie. Sycylijczyk nadal traci 30 punktów do prowadzącego w tabeli Maxa Nagla.

NAS Analytics TAG

W klasie MX2 Jeffrey Herlings przeżył dzień pełen emocji. Najpierw zdominował pierwszy wyścig, by w drugim katapultować się przez kierownicę. Wypadek wyglądał bardzo niebezpiecznie i aż dziw bierze, że Herlingsowi nic poważnego się nie stało. Holendrowi udało się odrobić sporo pozycji, ale 7. miejsce w drugim wyścigu nie wystarczyło by zgarnąć zwycięstwo w GP. To Valentin Guillod (Yamaha) zgarnął swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix. Problemy sprzętowe Dylana Ferrandisa (Kawasaki) sprawiły, że Francuzowi nie udało się wykorzystać błędów Herlingsa. Przewaga tego drugiego w generalce to nadal 56. punktów.

MXGP - wyniki:

1. Tony Cairoli (KTM)…3-1
2. Max Nagl (Hus)….1-3
3. Romain Febvre (Yam)…4-2
4. Clement Desalle (Suz)…2-5
5. Evgeny Bobryshev (Hon)…6-4
6. Gautier Paulin (Hon)…5-7
7. Tyla Rattray (Kaw)…7-8
8. Kevin Strijbos (Suz)…8-11
9. Xavier Boog (Kaw)…12-10
10. Alessandro Lupino (Hon)…16-9

MX2 - wyniki:

1. Valentin Guillod (Yam)…6-1
2. Jeffrey Herlings (KTM)…1-7
3. Jordi Tixier (Kaw)…3-4
4. Max Anstie (Kaw)…2-9
5. Tim Gajser (Hon)…11-2
6. Aleksandr Tonkov (Hus)…5-8
7. Pauls Jonass (KTM)…4-10
8. Julien Lieber (Yam)…9-5
9. Jeremy Seewer (Suz)…10-6
10. Brian Bogers (KTM)…8-13

Foto: Archer R. / KTM

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr