tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Budżetowe ściganie - finał sezonu na podium i plany na 2016!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Budżetowe ściganie - finał sezonu na podium i plany na 2016!

Autor: Kamil Łabieniec 2015.09.14, 12:17 5 Drukuj

Podobno to zakończenie wieńczy dzieło, ale czy ta zasada może mieć zastosowanie w sporcie motocyklowym? Ostatniego dnia sierpnia na torze w Poznaniu odbyła się ostatnia w tym sezonie, finałowa runda Otwartych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego.

Tradycyjnie zawody uwzględniały start w łączonym wyścigu kilku klas: Speed Day Trophy 600 i 1000, Superstock Eco 600, oraz klasa Motoyoungtimer, której częścią miałem przyjemność zostać w mijającym sezonie wyścigowym.

Dzień wyścigowy od samego rana był nietypowy. Ponieważ runda finałowa odbyła się w ostatnim dniu wakacji, w padoku panował od samego świtu wzmożony ruch amatorów torowego upalania. Powodowało to pewne wątpliwości związane z potencjalnie dużym zatłoczeniem toru podczas treningów. Na szczęście nie było tak źle i pierwsze 3 sesje treningowe przebiegły całkiem sprawnie. Problemem okazało się słońce, które niemiłosiernie prażyło nas na torze i w padoku. Było tak gorąco, że opony naszych motocykli pływały na torze niczym topiąca się plastelina, a poza tym problem nawodnienia organizmu nie pozwalał o sobie zapomnieć. Wypiłem tego dnia - uwaga! - 11,5 litrów izotoników, hipertoników, wody i innych płynów (rozczaruję was - bezalkoholowych), a i tak miałem objawy odwodnienia.

Podobna przypadłość trapiła też moich współzawodników, więc przyszło nam walczyć w bardzo trudnych warunkach. Jak widać pogoda dostarczyła nam mocnych wrażeń, ale niewątpliwym hitem tej rundy Speed Day był udział w zawodach Niny Prinz – zawodniczki startującej m.in. w Mistrzostwach Świata Endurance i wielu innych seriach wyścigowych. Nina jako trener jazdy motocyklowej była do dyspozycji uczestników treningów przez dwa dni ich trwania. Nie zamierzałem zatem przegapić tak wyjątkowej okazji odbycia treningu na światowym poziomie i postanowiłem skorzystać z możliwości przejechania sesji treningowej pod okiem doświadczonej zawodniczki. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki uważnej analizie mojej jazdy, zademonstrowaniu przez nią kilku okrążeń wzorcowych, nagraniu materiału filmowego z sesji treningowej i jego późniejszemu, dokładnemu przeanalizowaniu, udało mi się zdecydowanie poprawić technikę jazdy wyścigowej. Przełożyło się to niemal od razu na poprawę wykręcanych czasów o niemal 3 sekundy. Polecam zatem skorzystanie z indywidualnych lekcji z trenerem. Taka inwestycja zwróci się z nawiązką, ponieważ uświadomienie sobie popełniania błędów w jeździe i praca nad ich wyeliminowaniem na torze wyścigowym może okazać się zbawieniem w sytuacji podbramkowej.

Wyścig pojechałem już na luzie, traktując go treningowo, ponieważ widząc czasy okrążeń Mariana Wiśniewskiego, plasującego się na pierwszym miejscu w generalce, nie miałem złudzeń, że nie mam szans dogonić go w wyścigu. Mądrzej zatem było po prostu dojechać i dowieźć punkty do mety, dzięki czemu zdobyłem tytuł V-ce Mistrza Pucharu Motoyoungtimer 2015! Dodając do tego trening indywidualny z Niną Prinz, która pomogła mi odblokować się, uświadomić mi moje niedociągnięcia i poprawić czasy okrążeń, uznałem tą edycję za idealne zakończenie sezonu i pożegnanie wakacji. Całość sprawiła, że moim zdaniem sezon jak i jego zakończenie było bardzo udane.

W tym roku prześledziliśmy też, wspólnie, ile kosztują starty w amatorskich zawodach motocyklowych, a - jak zawsze - praktyka nieco rozjechała się ze wstępnymi planami. Sami zobaczcie jak przebiegał mój sezon:

Pozostaje kwestia planów na przyszły sezon wyścigowy. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, chciałbym podnieść nieco poprzeczkę i rangę zawodów, bez specjalnego podnoszenia budżetu. Jak to zrobić? Nic prostrzego! W przyszłym roku planuję starty w klasie Moto3 Open Pucharu Polski.

Pamiętajcie, ża każdy może pobawić się w ściganie! Jesień i zima to doskonały czas na poszukiwanie wsparcia w startach, do czego serdecznie was zachęcam. Niech będzie nas na torze coraz więcej! Pokażmy, że sporty motorowe, a szczególnie wyścigi motocyklowe, to bardzo ważna dyscyplina sportu dla wielu Polaków, z tradycjami, piękną historią i nadzieją na przyszłość.

Do zobaczenia w sezonie wyścigowym 2016!

Serdecznie dziękuję za wsparcie i doping firmom, bez których nie osiągnął bym takich wyników w mijającym sezonie:

 • Winkhaus - producent i dystrybutor okuć do okien i drzwi
 • Glassolutions - producent szkła budowlanego
 • Renomax - firma ogólnobudowlana z Jeleniej Góry
 • Astol Fabryka Okien
 • Legato - sklep motocyklowy
 • MyMotoFoto - Kasia Smolińska – za doskonałe ujęcia foto podczas walki na torze

Patroni medialni – dziękuję Wam za zaufanie i wsparcie, dobre słowo i przyjazną atmosferę:

 • Ścigacz.pl
 • Jelonka.com
depo kamil myt cup
kamil labieniec motoyoungtimer 2015 OK
kamil labieniec motoyoungtimer 2015 scigacz
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
kamil labieniec motoyoungtimer 2015
motoyoungtimer 2015 depo
motoyoungtimer 2015 kamil
motoyoungtimer 2015 kamil labieniec
motoyoungtimer 2015 linia startowa
motoyoungtimer 2015 przygotowanie motocykla
motoyoungtimer 2015 speed day
motoyoungtimer 2015 suzuki
motoyoungtimer 2015 zlozenie gsxr
suzuki kamil labieniec motoyoungtimer 2015
tor poznan motoyoungtimer 2015
zlozenie motoyoungtimer 2015
podium motoyoungtimer 2015
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

  NAS Analytics TAG
  na górę