tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brytyjska policja niszczy motocykle w pokazowej akcji. To ostrzeenie dla przestpcw, ale nie tylko
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brytyjska policja niszczy motocykle w pokazowej akcji. To ostrzeenie dla przestpcw, ale nie tylko

Autor: Andrzej Sitek 2021.06.28, 12:07 Drukuj

Policja z angielskiego hrabstwa Merseyside zmiażdżyła podczas pokazowej akcji kilka zarekwirowanych motocykli. Pojazdy zostały skonfiskowane w ramach operacji Brookdale, którą zapoczątkowano jeszcze w 2012 roku, a jej celem jest zwalczanie kradzieży motocykli i uprawiania offroadu w miejscach, które nie są do tego przeznaczone.  

Według komisarz policji Emily Spurrell: "każdy zmiażdżony motocykl sprawia, że region Merseyside jest bezpieczniejszy".  

NAS Analytics TAG

Tylko w przeciągu ostatnich trzech miesięcy policja z hrabstwa nad Zatoką Liverpoolską skonfiskowała ponad 180 motocykli i skuterów, natomiast według stróżów prawa, pokazowa destrukcja jednośladów jest demonstracją ciągłego zaangażowania służb w powstrzymanie nielegalnego i antyspołecznego wykorzystania pojazdów.

Policja nie tylko pokazuje, że działania przestępców są ścigane z całą stanowczością, ale przy okazji prosi lokalne społeczności o pomoc. Chodzi o anonimowe przekazywanie informacji o tym, gdzie nielegalne pojazdy mogą być przechowywane oraz o wszelkie zaobserwowane przez obywateli zdarzenia o charakterze przestępczym.

Dlaczego brytyjska policja akurat teraz prosi o wsparcie i sygnały? Okazuje się, że liczba zgłaszanych incydentów stale spada. Jeszcze 2016-17 roku był ich ponad 10,5 tys., natomiast w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy obywatele kontaktowali się z policją zaledwie nieco ponad 5 tys. razy. Spadek wyniósł blisko 49 proc.

Czy publicznie miażdżenie motocykli użytych podczas przestępstw lub należących do bandytów zaktywizuje Brytyjczyków i zachęci do częstszych kontaktów ze stróżami prawa? W Polsce to by chyba nie zadziałało.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr