tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brytyjscy antyterroryści na BMW F 800 GS Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Brytyjscy antyterroryści na BMW F 800 GS

Autor: Beavis 2016.08.04, 11:16 3 Drukuj

By ograniczyć czas reakcji brytyjscy antyterroryści będą korzystać z motocykli.

Brytyjscy, a dokładniej londyńscy, antyterroryści utworzą zmotoryzowane oddziały korzystające z motocykli. Wszystko w celu zmniejszenia czasu reakcji w walce z terroryzmem. Jak mówi jeden z oficerów służby antyterrorystycznych dla Sky News, "[…] ruch może być zakorkowany w godzinach szczytu, godzinach w których najczęściej dochodzi do ataków". Co bardzo ciekawe, antyterroryści nie musieliby przechodzić szkolenia motocyklowego, ponieważ byliby pasażerami.

Testowaliśmy taktykę jazdy jako pasażer, która daje nam możliwość bardzo szybkiej i efektywnej odpowiedzi. Policjanci są bardzo dobrze szkoleni, także w offroadzie, co pozwala dostać się szybko z punktu A do punktu B - dodawał antyterrorysta w wywiadzie dla Sky News.

Jednostki antyterrorystyczne miałyby korzystać z BMW F 800 GS. Motocykle byłyby kierowane przez funkcjonariuszy z oddziałów zmotoryzowanych. W obszernym artykule przedstawiciele brytyjskich służb dodają, że nawet jeden uzbrojony antyterrorysta w miejscu ataku może zrobić różnice. Dodatkowo, członek Federacji Policji Anglii i Walii, p. Steve White, zaznacza, że ataki terorrystyczne coraz częściej występują jako zorganizowane wydarzenia w kilku punktach w mieście. Stąd konieczność umiejętnego rozłożenia sił i szybkiej, precyzyjnej reakcji.

Na chwilę obecną nie wiadomo ile motocykli wejdzie do służby. W Londynie służy 2800 funkcjonariuszy zorientowanych na walkę z terroryzmem. Liczba ta ma powiększyć się o kolejne 1500 w przeciągu najbliższych miesięcy.

Foto: Archiwum

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę