tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brytyjscy antyterroryści na BMW F 800 GS NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Brytyjscy antyterroryści na BMW F 800 GS

Autor: Beavis 2016.08.04, 11:16 3 Drukuj

By ograniczyć czas reakcji brytyjscy antyterroryści będą korzystać z motocykli.

Brytyjscy, a dokładniej londyńscy, antyterroryści utworzą zmotoryzowane oddziały korzystające z motocykli. Wszystko w celu zmniejszenia czasu reakcji w walce z terroryzmem. Jak mówi jeden z oficerów służby antyterrorystycznych dla Sky News, "[…] ruch może być zakorkowany w godzinach szczytu, godzinach w których najczęściej dochodzi do ataków". Co bardzo ciekawe, antyterroryści nie musieliby przechodzić szkolenia motocyklowego, ponieważ byliby pasażerami.

NAS Analytics TAG

Testowaliśmy taktykę jazdy jako pasażer, która daje nam możliwość bardzo szybkiej i efektywnej odpowiedzi. Policjanci są bardzo dobrze szkoleni, także w offroadzie, co pozwala dostać się szybko z punktu A do punktu B - dodawał antyterrorysta w wywiadzie dla Sky News.

Jednostki antyterrorystyczne miałyby korzystać z BMW F 800 GS. Motocykle byłyby kierowane przez funkcjonariuszy z oddziałów zmotoryzowanych. W obszernym artykule przedstawiciele brytyjskich służb dodają, że nawet jeden uzbrojony antyterrorysta w miejscu ataku może zrobić różnice. Dodatkowo, członek Federacji Policji Anglii i Walii, p. Steve White, zaznacza, że ataki terorrystyczne coraz częściej występują jako zorganizowane wydarzenia w kilku punktach w mieście. Stąd konieczność umiejętnego rozłożenia sił i szybkiej, precyzyjnej reakcji.

Na chwilę obecną nie wiadomo ile motocykli wejdzie do służby. W Londynie służy 2800 funkcjonariuszy zorientowanych na walkę z terroryzmem. Liczba ta ma powiększyć się o kolejne 1500 w przeciągu najbliższych miesięcy.

Foto: Archiwum

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę