tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bezpatne odcinki A1 i A2 patne w 2015 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bezpatne odcinki A1 i A2 patne w 2015 roku

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.07.14, 10:25 Drukuj

Już wiosną 2015 roku kierowcy udający się na wypoczynek nad Bałtyk będą musieli zapłacić za przejazd odcinkami autostrady A1 i A2, które do tej pory były bezpłatne. Chodzi o odcinek A1 pomiędzy Łodzią a Toruniem oraz odcinek A2 pomiędzy Warszawą, a Strykowem. Wiadomo już, że opłata będzie wynosiła 10 groszy za 1km od samochodu osobowego i 5 groszy za 1km od motocykla. Oznacza to, że za przejazd samochodem odcinkiem autostrady A1 zapłacimy 9,80zł, a za przejazd odcinkiem A2 15,90zł. W przypadku motocykli cena ta będzie o połowę niższa.

NAS Analytics TAG

Zgodnie z przepisami, opłaty za jazdę autostradami można pobierać tylko wówczas, jeśli na płatnych odcinkach kierowcom udostępnia się miejsca obsługi pasażerów (MOP-y) oraz stacje paliw. Ze spełnieniem tych warunków nie zdążono przed otwarciem wymienionych wyżej fragmentów. Obecnie Lotos, Shell i BP budują stacje paliw na oddanych niedawno odcinkach i ich budowa ma zakończyć się na początku 2015 roku. W chwili obecnej kierowcy jadący w kierunku Torunia z Łodzi pokonują 159 km odcinek bez możliwości zjechania na odpoczynek lub zatankowania pojazdu, co jest sporym utrudnieniem, szczególnie dla motocykli, w których instalowane są często małe zbiorniki paliwa. Jak na razie jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zjazd z autostrady i poszukiwania stacji w najbliższej okolicy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr