tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bartosz Zmarzlik ponownie Mistrzem ¦wiata na ¿u¿lu

Bartosz Zmarzlik ponownie Mistrzem ¦wiata na ¿u¿lu

Autor: Barry 2020.10.04, 20:41 Drukuj

Mamy powody do ogromnej dumy i do świętowania. Bartosz Zmarzlik, jako pierwszy Polak w historii, drugi rok z rzędu zdobył tytuł Indywidualnego Mistrzostw Świata na żużlu!

W piątkowej siódmej rundzie Bartosz Zmarzlik w biegu finałowym zajął czwarte miejsce. Tego dnia zainkasował w sumie 14 punktów i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Przed finałowym sobotnim turniejem ze 113 punktami na koncie wyprzedzał drugiego Taia Woffindena o 8 punktów oraz trzeciego Frederika Lindgrena o 10 punktów.

W sobotę w Toruniu od samego początku Zmarzlik jechał w czołówce zawodów, awansując po dobrych i równych wyścigach do półfinału, w którym zapewnił sobie przewagę punktową, dającą mu tytuł mistrzowski. Na deser potwierdził swoją dominację wygrywając bieg finałowy oraz ostatnią rundę w sezonie.

Toruń jest niezwykle szczęśliwym miejscem dla naszego mistrza. To właśnie na stadionie imienia Mariana Rosego zawodnik ORLEN Team zdobył rok temu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, zdobywając w 10 turniejach 132 punkty. W sobotni wieczór wygrał drugie z ośmiu zawodów tego sezonu i ze 133 punktami na koncie po raz drugi w karierze zdobył tytuł najlepszego zawodnika Świata, przebijając w tym osiągnięcia polskich żużlowych legend: Tomasza Golloba i Jerzego Szczakiela.

"Przed sezonem mówiono mi, że obrona tytułu jest trudna. Jest piekielnie ciężka i trudna, ale ten tytuł ma cudowny smak. Jako pierwszy Polak zdobyłem drugi tytuł i jako pierwszy go obroniłem" - powiedział po zawodach szczęśliwy mistrz.

Ze względu na pandemię koronawirusa cykl FIM Speedway Grand Prix w 2020 roku został mocno przemodelowany. W miejsce kilkunastu odbywających się rund na torach całego Świata, władze FIM zdecydowały się na cztery dwudniowe zawody we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu i Pradze.