tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW Sikora Motorsport po I rundzie Alpe Adria
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

BMW Sikora Motorsport po I rundzie Alpe Adria

Autor: Informacja prasowa 2014.05.07, 13:38 Drukuj

Pierwsza runda zawodów Alpe Adria odbyła się na torze Adria Raceway we Włoszech. Team BMW Sikora Motorsport przystąpił do tej rundy w nieco mniej licznym gronie, ale wciąż wystarczająco silnym, aby zdobyć kolejne trofea.

Do pierwszej rundy Alpe Adria przystąpiło trzech zawodników BMW Sikora Motorsport - Ireneusz Sikora, Michal Filla i Richard Balcar. Niestety podczas piątkowych treningów lider zespołu uszkodził swój motocykl na tyle poważnie, że wykluczył pokaz możliwości BMW HP4 na włoskim torze. Choć team czekało wyjątkowo trudne zadanie, wszyscy ciężko pracowali aby podołać wyzwaniu i wyjechać z Włoch z jak największym dorobkiem punktowym w obu klasach.

NAS Analytics TAG

Sobotni wyścig był dla wszystkich bardzo trudny ze względu na deszczową pogodę jaka panowała nad torem. Nie mniej jednak Ireneusz Sikora, który na zastępczym BMW S1000RR musiał stoczyć walkę nie tylko ze śliską nawierzchnią, ale także z silnymi rywalami, wyszedł obronną ręką uzyskując bardzo wysokie szóste miejsce w najmocniejszej kategorii Superbike. Równie dobrze w pierwszym wyścigu na Adria Raceway spisał się Richard Balcar, który linię mety przekroczył tuż za liderem teamu BMW Sikora Motorsport. Michał Filla, który otwarcie przyznaje, że jazda na mokrej nawierzchni sprawia mu trudności, wyścig ukończył na świetnym czwartym miejscu.

Niedzielne zmagania wyglądały zupełnie inaczej. Suchy tor znacznie zmienił rozkład sił, a zawodnicy polskiego teamu mogli nareszcie w pełni rozwinąć skrzydła. Ireneusz Sikora, od początku wyścigu prezentował bardzo dobre i równe tempo, co zaowocowało wyśmienitym trzecim miejscem na podium dającym cenne punkty do klasyfikacji generalnej Superbike. Richard Balcar do mety dojechał na ósmej pozycji. W przypadku Michała Filli sobotnia wizyta poza podium była dość sporym zaskoczeniem, jednak tym razem czeski zawodnik na suchym torze pokazał swoje niezwykłe możliwości, bezproblemowo wygrywając wyścig w kategorii Superstock 1000 z dużą przewagą nad drugim Marko Jermanem.

Choć weekend wyścigowy we Włoszech nie należał do najłatwiejszych, team BMW Sikora jest bardzo zadowolony z wywalczonych rezultatów. Solidne wyniki dobrze rokują przed kolejnymi zawodami, które odbędą się na torze Pannoniaring w dniach 23-25.05.2014.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr