tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sikora i Filla zdobywają kolejne podia na torze Poznań i Hungaroring NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Sikora i Filla zdobywają kolejne podia na torze Poznań i Hungaroring

Autor: Informacja prasowa 2014.08.21, 13:47 Drukuj

Jeszcze przed drugą w tym sezonie rundą rozgrywaną na torze Poznań, zawodnicy BMW Sikora Motorsport obiecali ostrą walkę o najwyższe laury i słowa dotrzymali. Zespół niesiony dopingiem kibiców ponownie wzniósł się na wyżyny, dopisując do swojego konta kolejne podia.

W pierwszy weekend sierpnia motocykliści WMMP i Alpe Adria ponownie stanęli w szranki, tym razem na polskim torze Poznań. Poziom łączonych zawodów jest bardzo wysoki, a na podium są w stanie stanąć jedynie ci najlepiej przygotowani do rywalizacji. Ireneusz Sikora udowodnił, że właśnie do takich zawodników się zalicza. Aktualny Mistrz Polski  w prestiżowej kategorii Superbike podjął pewne ryzyko testując na tej rundzie nową mieszankę opon Pirelli, jednak była to dobra decyzja - Sikora pobił swój rekord toru o siedem setnych sekundy - pokonał więc ponad czterokilometrową trasę w 1,33.163 min co w połączeniu z doświadczeniem, umiejętnościami i wolą walki pozwoliło osiągnąć trzecie miejsce w sobotnim wyścigu. W niedzielę, po świetnym starcie, Ireneusz mógł sięgnąć nawet po zwycięstwo, jednak problemy z hamulcami zmusiły Sikorę do zaprzestania pogoni za liderem Janem Halbichem. Sam zawodnik jest jednak bardzo zadowolony z poznańskiej rundy, gdyż dwukrotne wywalczenie podium w tak silnym gronie było bardzo trudnym zadaniem. Dzięki świetnym wynikom lider BMW Sikora Motorsport wzmocnił swoją pozycję w klasyfikacji WMMP, natomiast w klasyfikacji generalnej Alpe Adria awansował do pierwszej trójki.

NAS Analytics TAG

Michal Filla miał w ten weekend nieco problemów, jednak jak przystało na prawdziwego mistrza, czeski zawodnik nie poddał się i walczył jak równy z równym do ostatnich metrów. W pierwszym wyścigu Filla pojechał niemal perfekcyjnie, dzięki czemu sięgnął po kolejne zwycięstwo w kategorii Superstock 1000. Niestety przed drugim wyścigiem okazało się, że jego motocykl ma spore problemy techniczne. Michal postawił na bezpieczeństwo w tej trudnej sytuacji, przez co w jego zasięgu było jedynie i tak bardzo dobre miejsce tuż za podium. Wynik ten jednak nie ma wpływu na silną pozycję Filli w klasyfikacji - Czech cały czas prowadzi w WMMP.

Bartek Wiczyński startujący w klasie Superstock 1000 ukończył oba wyścigi wysoko w czołówce, dwukrotnie zamykając pierwszą piątkę, natomiast startujący w klasie Superbike Jerzy Berger i Richard Balcar ukończyli zawody kolejno na ósmym i dwunastym oraz na dziesiątym i jedenastym miejscu.

W dniach 15-17 sierpnia odbyła się kolejna runda wyścigów w ramach Alpe Adria Championship na znanym na całym świecie torze Hungaroring. Irek Sikora dwukrotnie zajął piątą pozycję, dzięki czemu do jego konta zostały doliczone kolejne punkty wzmacniające jego trzecie miejsce w tabeli. Michal Filla dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu - takie wyniki zapewniły mu prowadzenie w tabeli Alpe Adria w kategorii Superstock 1000, wyprzedzając Marko Jermana o 18 punktów.

Kolejne zawody odbędą się w Poznaniu dniach 23-24 sierpnia. Zapraszamy do kibicowania Teamowi BMW Sikora Motorsport! Team cały czas wspierają marki Castrol i Proline.

Więcej informacji o zawodnikach i teamie znajduje się na fanpage teamu na Facebooku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę