tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW Motocykl GS Challenge - udany debiut NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW Motocykl GS Challenge - udany debiut

Autor: Żmija 2008.09.18, 15:55 2 Drukuj

Na drodze stały śliskie belki ustawione na torze przeszkód, błotniste kałuże, a także strome podjazdy

W miniony weekend w Suchej Górze stanowiącej część Bytomia, gościło ponad stu pasjonatów motocykli BMW, którzy zawitali do Sportowej Doliny, aby sprawdzić swoje umiejętności jazdy w terenie.

Pod bezchmurnym niebem w sobotnie przedpołudnie miały się rozpocząć pierwsze jazdy szkoleniowe, które zostały podzielone na dwie grupy: początkującą oraz zaawansowaną. W obydwu przypadkach instruktorzy zaczęli od gimnastyki mającej na celu przygotowanie do jazdy. Po rozgrzaniu mięśni i kilku strzyknięciach w kościach wszyscy udali się na plac o żwirowej nawierzchni, gdzie rozpoczęły się pierwsze jazdy. Początkowo wydawać by się mogło, że owe ćwiczenia były zbędne, jednakże praktyka pokazała, że nie każdy miał perfekcyjnie opanowaną technikę jazdy. Trzeba przyznać, że uśmiech nie schodził z twarzy uczestników tego szkolenia. Po krótkiej rozgrzewce i pierwszych przymiarkach do offroadowej jazdy przyszedł czas, aby użytkownicy BMW zaczęli szlifować swoje umiejętności w terenie. Po zapoznaniu się z trasą przejazdu, w szczególności wśród początkujących uczestników, często można było usłyszeć głośne powątpiewania we własne możliwości „Ja chyba nie dam rady". Trasy wyznaczono zgodnie z podziałem na grupy, czyli początkującą i zaawansowaną. Bez przekonania, ale pod dobrym przywództwem rozpoczęły się pierwsze, jeszcze nieco niepewne przymiarki do stromych podjazdów, toru przeszkód, czy też błotnistych przejazdów. Jak się okazało, każdemu, kto miał odrobinę silnej woli i wyjechał w teren udało się pokonać w całości wyznaczoną trasę. Prawdziwe emocje miały przyjść w trakcie rajdu, do którego przystąpiło ponad trzydziestu ochotników. Zanim jednak nadszedł czas zmagań uczestnicy imprezy mieli okazję wzmocnić nieco swoje siły wspólnym obiadem serwowanym prosto z grilla.

Sam rajd wydawał się nie lada wyzwaniem, gdyż przebiegał po trasie dla zaawansowanych kierowców. Zaczynał się całkiem spokojnie, bowiem pierwszym celem było trafienie do tarczy z paintballowego pistoletu. Po oddaniu (najlepiej trafnych) strzałów zawodnicy musieli przejechać wyznaczoną trasę z jak najlepszym czasem. Na drodze do ich zwycięstwa stały jednak śliskie belki ustawione na torze przeszkód, błotniste kałuże, czy też strome podjazdy. Jakby tego było mało rajd kończył się biegiem pod górkę, a także zjazdem na tyrloce, który pomimo, że nie był uwzględniany w rywalizacji cieszył się sporą popularnością. Kiedy wszyscy zakończyli rywalizację w terenie przyszedł czas na chwilę wytchnienia przed wieczorną imprezą.

Już o zmierzchu uczestnicy BMW Motocykl GS Challenge zebrali się ponownie, aby rozpocząć wspólne biesiadowanie przy akompaniamencie kapeli. Dla niektórych dojazd do Sportowej Doliny z kilku okolicznych hoteli okazał się kłopotliwy, co przesunęło nieco w czasie harmonogram imprezy. Biesiada rozpoczęła się dosyć niecodziennie, bowiem gości przywitały podane na tacy gorące udźce z dzika, które wniesiono przy akompaniamencie akordeonów. Kiedy wszyscy najedli się do syta i uraczyli chmielowym napojem przyszedł czas na oficjalne podsumowanie imprezy, którego dokonał Robert Domański z BMW Polska . Jemu również przypadł zaszczyt wręczenia nagród najszybszym zawodnikom popołudniowego rajdu. W ręce klientów trafił kask, kurtki, koszulki, torby i zapewne bardzo praktyczne w tym wypadku preparaty do czyszczenia motocykli. Kiedy część oficjalna dobiegła końca wszyscy skupili się na wymianie wrażeń i doświadczeń z pierwszej edycji BMW Motocykl GS Challenge, a każdemu komu było jeszcze mało sobotnich wrażeń BMW Polska zapewniło możliwość szkolenia także w niedzielę. Trzeba jednak przyznać, że w większości wypadków pierwszy dzień zmagań dostarczył wystarczającą ilość emocji, zatem niedziela przebiegała przede wszystkim pod znakiem pożegnań.

Podsumowując krótko BMW Motocykl GS Challenge, należy wziąć pod uwagę fakt, że była to impreza zorganizowana po raz pierwszy w Polsce. Sądząc po frekwencji na pierwszej edycji, (wszak zapisy zakończono na dwa tygodnie przed jej terminem) jak i głosach jej uczestników, takie imprezy są niezwykle potrzebne. Istotnym i wartym podkreślenia jest tutaj fakt, że nie było to wyłącznie spotkanie klientów przy kubku piwa i kiełbasce, ale impreza stwarzająca możliwości nauki, udoskonalania umiejętności jazdy. Mamy zatem nadzieję, że słowo stanie się ciałem i zgodnie z zapewnieniami Roberta Domańskiego kolejnej edycji BMW Motocykl GS Challenge doczekamy się już w pierwszej połowie 2009 roku.

Filmy
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
plac szkoleniowy slalom bmw challangebmw-f800 challange parking
slalom pacholki bmw challangebmw challange g450x zakret
bmw gs1150r bok uczestnik bmwchallangeuczestnik w blocie bmw challange
motocykle testowe parking bmw challangebmw gs challange sucha gora dsd
bmw k1200r czarna bmw challangebmw f800 przod zolty
robert domanski rozdanie nagrod bmw challangenagrody bmw challange sucha gora
rozdanie nagrod robert domanski bmw challangeodprawa zawodnikow bmw challange
oblocone zegary bmwszkolenie zapoznanie bmw challange
kolacja bmw challange stoluczestnicy bmw challage bytom
strzelanie paintball bmw challangejezioro sucha dolina bytom dsd
bmw challange motocykl zakret sucha gorabmw na trasie bmw challange
przejazd po desce rownowaga bmw challangekawasaki mule ekipa motocykl
logo bmw na baku
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę