tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW C Evolution - oficjalnie dostępne w dwóch wersjach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW C Evolution - oficjalnie dostępne w dwóch wersjach

Autor: Lovtza 2016.09.13, 09:27 Drukuj

BMW coraz odważniej wchodzi w segment skuterów, czerpiąc z doświadczenia wniesionego z prac nad elektrycznymi pojazdami serii "i". Firma zaprezentowała właśnie nowy skuter C Evolution, który oferowany będzie w dwóch wersjach.

Pierwsza z wersji oznaczona jest jako Long Range. Zastosowano w niej nową baterię wyprodukowaną w takiej samej technologii jak w przypadku samochodów i3. Dysponuje ona pojemnością 97 Ah, a zasięg na niej sięga 160 km! Moc ciągła silnika wynosi 26KM (moc chwilowa sięga 47KM), a prędkość pojazdu jest ograniczona elektronicznie do 130 km/h. Ta wersja skutera osiąga prędkość 50 km/h ze startu zatrzymanego w zaledwie 2,8 sekundy.

Druga wersja skutera C Evolution ma być zgodna z przepisami dotyczącymi posiadaczy prawa jazdy A1. Moc ciągła wynosi tutaj 11kW (15KM), maksymalna 35kW. Prędkość maksymalna wynosi 120 km/h, a zasięg na jednym ładowaniu to około 100 km.

Nowa seria C Evolution ma rozbudowane wyposażenie seryjne w skład którego wchodzą wielofunkcyjny wyświetlacz TFT, światła LED do jazdy dziennej, kierunkowskazy LED, różne tryby jazdy (w tym bieg wsteczny), ABS oraz hamowanie z odzyskiem energii. Kabel ładujący ma mniejszą średnicę, niż w przypadku poprzedniego modelu. Pod siedzeniem mieści się pełnowymiarowy kask.

Nowa seria C Evolution zaprezentowana zostanie oficjalnie w trakcie Paris Motor Show 2016. Ceny nie są jeszcze znane, ale plotki sugerują, że należy spodziewać się okolic 15 tysięcy Euro za sztukę.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę