tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Auto Fus BMW Team - Gwen Giabbani i Hubert Tomaszewski na S1000RR
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Auto Fus BMW Team - Gwen Giabbani i Hubert Tomaszewski na S1000RR

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.04.22, 11:18 19 Drukuj

Gwen Giabbani, jeden z najszybszych francuskich kierowców motocyklowych oraz Hubert Tomaszewski będą liderami nowego zespołu wyścigowego Auto Fus BMW Team. Będą ścigali się w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i pucharze Alpe Adria na jednym z najnowszych i najszybszych motocykli skonstruowanych w ostatnich latach - BMW S 1000 RR.

Oficjalna prezentacja zespołu, motocykla i zawodników odbyła się wczoraj wieczorem w warszawskim salonie Auto Fus. Samą konferencję prasową poprowadził Hubert Urbański. Obecna była też Ania Jackowska, która w ramach podziękowania za wsparcie, symbolicznie wręczyła Piotrowi Fus nagrodę Traveler 2010. Ania otrzymała ją za podróż Moto Balkan Cooltour. Jeżeli obecni byli Tomaszewski i Giabbani, to oczywiście nie mogło zabraknąć przyjaciela całego padoku WMMP, młodego i zawsze uśmiechniętego Sebastiana Rota. Na parkingu przed salonem pojawił się również kolejny zawodnik reprezentujący BMW – pokaz stuntu dał Hubert „Raptowny” Dylon.

Jak powiedział Piotr Fus, przedstawiciel zespołu:
„Gwen Giabbiani w poprzednich sezonach udowodnił, że przy wsparciu profesjonalnego zespołu, może odnosić sukcesy nawet w Mistrzostwach Świata Endurance. Mamy nadzieję, że razem z Hubertem Tomaszewskim pozwolą nam walczyć co najmniej o czołowe miejsca.”

Auto Fus BMW Team jest nowym zespołem i nie jest budowany wyłącznie pod kątem jednego sezonu, a ma on być ekipą co roku mierzącą w Mistrzostwo Polski, natomiast w przyszłości liczącą się także w Europie. W zespole będzie również jeździł Grzegorz Łakomik startujący w WMMP w klasie Rookie 1000, który mimo, że nie należy do najmłodszych zawodników, chce nadal rozwijać swoje umiejętności.

Piotr Fus:
„Dopełniliśmy wszelkich starań, aby wspólnie z naszymi partnerami zapewnić Gwenowi i Hubertowi optymalne wsparcie w czasie całego sezonu.”

Zespół planuje start we wszystkich rundach Mistrzostw Polski. Zdobywanie punktów w Mistrzostwach Polski są dla Gwena Giabbianiego w tym roku priorytetem.

Gwen Giabbiani:
„Poza pojedynczymi występami w Mistrzostwach Francji i Austrii oraz Mistrzostwami Świata Endurance, WMMP będą dla mnie najważniejsze. Po nie najlepszym sezonie w 2010 roku, chcę skupić się na odzyskaniu tytułu Mistrza Polski klasie Superstock 1000 i Endurance. Po obserwacji pracy zespołu przygotowującego S 1000 RR do sezonu, jestem spokojny o wysokie pozycje. Testy pokazały, że mamy fenomenalny sprzęt i zaplecze techniczne. Nie mogę doczekać się pierwszej rundy w Poznaniu.”

Hubert Tomaszewski, klasa Superbike:

„Mamy świetnie przygotowane motocykle. Od wielu tygodni wspólnie z Gwenem i mechanikami pracowaliśmy nad wyciągnięciem z nich maksimum. Wierzę, że dzięki temu będziemy walczyli wyłącznie o miejsca na podium, mimo że roku na rok na starcie WMMP mamy coraz szybszych zawodników. Widząc osiągi naszej fabrycznej maszyny, zdecydowaliśmy się wprowadzić tylko delikatne modyfikacje wydechu i korekty w ustawieniach, mimo, że moja klasa Superbike dopuszcza niemal każdą zmianę”

Kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2011:

07 - 08.05.2011 – I runda MP, Endurance Alpe Adria, Poznań
21 - 22.05.2011 – II runda MP, Alpe Adria, Brno
18 - 19.06.2011 – III runda MP, Alpe Adria, Slovakiaring
23 - 24.07.2011 – IV runda MP, Alpe Adria, Most
06 - 07.08.2011 – V runda MP, Alpe Adria, Endurance Alpe Adria, Poznań
03 - 04.09.2011 – VI runda MP, Poznań

Hubert Tomaszewski Gwen Giabbani Odsloniecie motocykla
S1000RR BMW Auto FUS Motocykl wyscigowy Auto FUS
Gwen Giabbani Hubert Tomaszewski BMW Auto FUS Team
Piotr Fus odbiera Travelera Tomasz Fus
Piotr Fus konferencja Grzegorz Lakomik BMW Team
Bartek Gorecki Auto Fus Gwen odpalanie motocykla
Ania Jackowska traveler Hubert Urbanski konferencja
Sebastian Rot i przyjaciele bmw auto fus team
Rozmowy przed salonem Raptowny pokaz BMW Auto FUS
Drifty przed salonem Auto FUS Stunt Show Auto FUS
S1000RR malowanie Auto Fus Zbigniew Madany Tomek Fus
Sylwia Lewandowska Ania Jackowska Raptowny Auto FUS

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę