tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Andrea Dovizioso rozwaa przejcie do KTM lub zakoczenie kariery
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Andrea Dovizioso rozwaa przejcie do KTM lub zakoczenie kariery

Autor: Janusz Bbenek 2019.10.21, 11:51 Drukuj

Dovi to niewątpliwie wybitny zawodnik, który ma w życiu jednego podstawowego pecha - startuje w epoce Marca Marqueza, który przez wielu ekspertów uważany jest za najlepszego kierowcę w historii wyścigów motocyklowych. Wiele wskazuje na to, że po sezonie 2020 Andrea nie przedłuży kontraktu z Ducati i będzie szukał kolejnych sportowych wyzwań.

Andrea Dovizioso ma 34 lata i bardzo bogatą karierę za sobą. Mistrzem świata był tylko raz i to aż 15 lat temu - w 2004 roku, jeszcze w klasie 125. Określenie "wiecznie drugi" nie brzmi zbyt dobrze, ale znajduje potwierdzenie w statystykach - aż 5 razy musiał się zadowolić drugą lokatą, z czego 3 razy z rzędu przez ostatnie 3 sezony. W wyścigach oprócz umiejętności, które Dovi ma przecież ogromne, liczy się jednak również szczęście. A przynajmniej brak pecha, a pechem Andrei oraz innych zawodników z obecnej stawki MotoGP jest Marc Marquez, który od lat jeździ jakby w innej lidze.

NAS Analytics TAG

Dovizioso jest związany kontraktem z fabryczną ekipą Ducati jeszcze na rok 2020. Będzie to jego ósmy sezon we włoskim zespole, co stanowi swoisty rekord - nikt nie utrzymał się w nim tyle czasu. Andrea jest dla Ducati bardzo cenny - wybitny włoski kierowca w wybitnym włoskim teamie i tak naprawdę do czasu pojawienia się Fabio Quartararo praktycznie jedyny, który potrafił dotrzymać tempa Marquezowi i wygrywać z nim na ostatnich zakrętach.

Choć szef zespołu Ducati, Gigi Dall’Igna zapowiedział, że już w czasie testów w Walencji jego zawodnicy będą jeździć "kompletnie nowym motocyklem", to Dovizioso wydaje się być wypalony współpracą z teamem, który dla innych kierowców jest przecież szczytem marzeń. Carlo Pernat, legendarny włoski manager i stały bywalec padoków MotoGP, świetnie zorientowany w tym, co dzieje się w światku wyścigów, tak napisał w swoim ostatnim artykule dla pisma "Motociclismo":

Znam Andreę i myślę, że kiedy w przyszłym roku skończy się jego kontrakt, podejmie decyzję albo o zakończeniu kariery, albo o przejściu do KTM.

Wsparcie ambitnej austriackiej ekipy byłoby ostatnim dużym sportowym wyzwaniem dla Dovizioso. Przynajmniej w świecie jednośladów. W tej chwili starsi od niego są tylko Valentino Rossi i Cal Crutchlow. Andrea wielokrotnie podkreślał, że w swoich decyzjach bierze pod uwagę głównie sportowy potencjał i nie będzie się kurczowo trzymał wyścigów MotoGP tylko dlatego, że wciąż ma w nich miejsce. Od lat Dovi startuje również w wyścigach i rajdach samochodowych, więc na pewno będzie miał co robić po zakończeniu kariery. Z drugiej strony jego osobisty sponsor, marka Red Bull, chętnie widziałaby go jeszcze przez jakiś czas w swoim zespole. Tymczasem przed Andreą oraz fanami marki Ducati jeszcze przynajmniej rok nadziei na to, że Marqueza uda się w końcu zdetronizować.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr