tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Alpe Adria i VII i VIII runda WMMP - relacja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Alpe Adria i VII i VIII runda WMMP - relacja

Autor: Teresa Cichacka 2014.08.05, 12:08 Drukuj

Od 1 do 3 sierpnia mogliśmy podziwiać zmagania zawodników w Alpe Adria - Zawodach Kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy oraz VII i VIII rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharze Polski.

Już od piątkowego popołudnia na wszystkich widzów czekały emocje fundowane przez zawodników z klasy Moto 3. Nie obyło się tu bez niespodzianek - zajmujący do tej pory 3 pozycję w klasyfikacji generalnej, Wojtek Jakubowski nie dojechał do mety. Brak paliwa w jego motocyklu wykorzystał Krzysztof Żyła zdobywając pierwsze miejsce.

NAS Analytics TAG

W sobotę i niedzielę na Torze "Poznań" rywalizowali ze sobą zawodnicy z klas Alpe Adria 125 Sp + 125 Gp/Moto3, Superstock 600 + Supersport, Superstock 1000 + Superbike, Rookie 600 i 1000 oraz dwóch pucharów Aprilia RSV 4, Daytona Speed-Day Cup.

Romana Tomášková - 16-letnia Czeszka, jedna z niewielu kobiet startujących w tak prestiżowych wyścigach na równi z mężczyznami, była najszybsza w klasie 125GP/Moto3 i wygrała obydwa wyścigi. Marceli Bezulski nawet mimo wypadku w sobotę dojechał jako drugi. Atilla Mischiati z Włoch uzupełnił sobotnie pudło, w niedzielę zmienił go Nicola Settimo.

Niezapomnianych emocji dostarczyli kibicom zawodnicy łączonego wyścigu klasy Supersport i Superstock 600. Na starcie stawiło się blisko 20 zawodników. W sobotę faworyci obydwu klas zaliczyli upadek w połowie dystansu wyścigu. Na skutek czego Czech Igor Kalab wygrał w Supersportach spychając Kevina Kreutzer'a na drugą, a Szymona Strankowskiego na trzecią pozycję. W klasie Supertock 600 pierwsze miejsce zajął Janos Chrobak, drugie Daniel Bukowski, a trzecie Jochen Rotter. W niedzielę do rywalizacji powrócił Sebastian Zieliński, który po upadku przez całą noc odbudowywał motocykl. Popularny "Zioło" w niedzielę stanął na drugim stopniu podium między Kalabem, a Strankowskim. W klasie STK 600 faworyt już nie stawił się do walki, wobec czego podium niedzielnego wyścigu pozostało nie zmienione.

W pierwszym wyścigu klasy Superstock 1000 trzecie miejsce zdobył Marko Jerman ze Słowenii, przed nim uplasował się jeżdżący z numerem 33 Marek Szkopek, a najlepszy okazał się Czech Michał Filla. W drugim, niedzielnym biegu, zmieniły się tylko dwa niższe miejsca - Bułgar Martin Choy wyprzedził Marcina Walkowiaka o 1,262 sekundy. Marek niestety mimo zaciętej walki został na skutek upadku daleko za rywalami.

W klasie Superbike, dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Jan Halbich dojechał z kompletem punktów, zwyciężając w obydwu wyścigach. W sobotnim wyścigu Paweł Szkopek stoczył zaciętą walkę z Czechem, jednak ostatecznie minął szachownicę o niecałe 2 s. później. Na trzecim miejscu uplasował się Ireneusz Sikora. Paweł obiecał Halbichowi nazajutrz rewanż, jednak podczas niedzielnej rozgrzewki jego motocykl uległ awarii. W ostatniej chwili udało mu się wystartować na pożyczonej od Jacka Jędrzejczyka maszynie. Po wyścigu Paweł powiedział: Ćwiczenia przynoszą efekty. Oba wyścigi przejechane w morderczym tempie od deski do deski. W pierwszym wyścigu eliminacji Mistrzostw Europy Alpe Adria Cup 2 i 3 miejsce. 3 miejsce w drugim wyścigu to większy sukces niż pierwszego dnia, bo po awarii motocykla na wyścig pożyczyłem motocykl kompletnie seryjny i byłem konkurencyjny. Dzięki Jacek Jedrzejczyk.

Team LRP Poland z Paweł Szkopek - pierwsze okrążenia wyścigu Superbike & Superstock 1000:

Równie emocjonujące okazały się wyścigi klas Rookie 600 i 1000. W motocyklach o mniejszej pojemności w sobotę pierwsze miejsce zajął Marek Chłopkowski, drugi na metę przyjechał Paweł Przybylski, a trzeci Simon Gissel. W niedzielę natomiast wygrał Piotr Kloc, wyprzedzając zaledwie o 233 setne sekundy Marka Chłopkowskiego. Ostatnie miejsce pudła zajął Michała Kojkoł.

W klasie Rookie 1000 sobotnie pudło należało do Wojciecha Durynka, Emila Wyki oraz Macieja Ukleji. Natomiast w niedzielę przed startem tej klasy zerwała się burza. Zawodnicy nieprzygotowani na taką ewentualność, ze względu na panujące cały weekend upały, zmieniali w pośpiechu opony na deszczowe tuż przed wjazdem na pola startowe. Na mokrej nawierzchni najlepiej poradził sobie Kamil Barański. Świętował swój tryumf nad Aleksandrem Kopisiem, który dojechał jako drugi, a podium uzupełnił Marian Wiśniewski.

Trzecia i czwarta runda pucharu Aprilia przewróciła dół tabeli klasyfikacji generalnej. Niezachwianie na pierwszym miejscu utrzymali się tylko Emil Wyka, zajmując kolejno drugie i pierwsze miejsce oraz Janusz Mitko z miejscem pierwszym w sobotę i trzecim dzień później. Roman Lechowicz nadrobił startami w miniony weekend i wyprzedził w generalce Brzyskiego aż o 14 punktów, wskakując z 5 na trzecie miejsce w tabeli.

W miniony weekend hucznie zakończył się Puchar Daytona Speed Day. Niedzielne pudło należało kolejno do Macieja Tomkiewicza, Dawida Jelonka oraz Bogusława Krausa. Tuż po wręczeniu nagród za wyścig wręczono nagrody rzeczowe i pieniężne za cały sezon 2014 r. Uczestnicy pucharu musieli więc zamienić się miejscami. Na najwyższy stopień pudła wskoczył Bogusław Kraus, Jelonek pozostał na drugim miejscu, a Tomkiewicz zajął ostatni wolny stopień podium.

Zwycięzcom poszczególnych klas serdecznie gratulujemy. A kibiców zapraszamy na Tor "Poznań" w dniach 22-24.08.2014 r., kiedy to odbędzie się kolejna runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Alpe Adria WMMP 2014 box TriumphAlpe Adria WMMP 2014 Comp
NAS Analytics TAG
Alpe Adria WMMP 2014 Igor KalabAlpe Adria WMMP 2014 LPR
Alpe Adria WMMP 2014 podium STK1000Alpe Adria WMMP 2014 przed Startem
Alpe Adria WMMP 2014 RSV4Alpe Adria WMMP 2014 Start Superbike
Alpe Adria WMMP 2014 SupersportAlpe Adria WMMP 2014 zakret Slawinski
Deszcz Alpe Adria WMMP 2014Halbich Alpe Adria WMMP 2014
Na starcie Alpe Adria WMMP 2014Ostatenie regulacje Alpe Adria WMMP 2014
Podium SBK Alpe Adria WMMP 2014Pole startowe Alpe Adria WMMP 2014
Prendota Alpe Adria WMMP 2014Rookie 1000 Alpe Adria WMMP 2014
Speed Day Alpe Adria WMMP 2014Speed Day Cup Alpe Adria WMMP 2014
Start Alpe Adria WMMP 2014Start Rookie 1000 Alpe Adria WMMP 2014
Tor Poznan Alpe Adria WMMP 2014Wyscig Alpe Adria WMMP 2014
Alpe Adria WMMP 2014Alpe Adria WMMP 2014 box LPR
Alpe Adria WMMP 2014 ChelkowskiAlpe Adria WMMP 2014 Oskaldowicz
Daniel Bukowski Alpe Adria WMMP 2014Igor Kalab Alpe Adria WMMP 2014
Liczba okrazen Alpe Adria WMMP 2014Piotr Kaluzka Alpe Adria WMMP 2014
Piotr Tabor Alpe Adria WMMP 2014Przemek Krajewski Alpe Adria WMMP 2014
Rookie 600 Alpe Adria WMMP 2014Wiczynski Alpe Adria WMMP 2014
Walkowiak Alpe Adria WMMP 2014Zielinski Alpe Adria WMMP 2014
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr