tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Alpe Adria pojedzie na Torze Poznań

Alpe Adria pojedzie na Torze Poznań

Autor: Teresa Cichacka 2014.07.26, 21:00 Drukuj

Z początkiem sierpnia na Torze "Poznań" rozpoczną się największe w sezonie wyścigi motocyklowe.

W pierwszy weekend sierpnia wszystkich kibiców jednośladów zapraszamy na największe w Polsce wyścigi motocyklowe. Na Torze "Poznań" zobaczyć będzie można najszybszych zawodników europejskich startujących w Alpe Adria oraz VII i VIII rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharze Polski. Wstęp na zawody przez wszystkie trzy dni jest bezpłatny.

Cykl Alpe Adria organizowany przez Alpe Adria Motorcycle Union, którego gościem jest Polski Związek Motorowy, co roku notuje średnio 500 zawodników biorących udział w całej serii. Automobilklub Wielkopolski już po raz 7. jest gospodarzem Mistrzostw Alpe Adria UEM, które to stały się wręcz sztandarową imprezą odbywającą się rok rocznie na Torze w Poznaniu. W poprzednich sezonach do stolicy Wielkopolski przyjeżdżało około 200 zawodników z wielu krajów europejskich, takich jak: Austrii, Czech, Francji, Słowacji, Słowenii, Niemiec, Holandii, Węgier i Włoch. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.

Przez trzy dni, od wczesnych godzin porannych, zawodnicy będą rozgrzewać asfalt trenując oraz rywalizując w kwalifikacjach. Na pierwszy wyścig zapraszamy w sobotę 2 sierpnia - o godzinie 13:45, a w niedzielę już o 11. Motocykliści startujący we wszystkich wyścigach podzieleni są według klas: AA 125 Sp + 125 Gp/Moto3, AA Superstock 600 + Supersport oraz AA Superstock 1000 + Superbike, Rookie 600 i 1000. Podczas wyścigowego weekendu na Torze "Poznań", odbędą się również dwa puchary markowe: Aprilia RSV 4 oraz Daytona Speed-Day Cup.

Aby przybliżyć emocje ścigania się na motocyklu, który używany jest przez mistrzów z klasy World SBK, polski importer marki Aprilia zorganizował w 2013 r. puchar RSV4 dla zawodników rozpoczynających swoją wyścigową przygodę. Każdy, kto chciał spróbować swoich sił w rywalizacji na torze motocyklowym mógł zakupić motocykl Aprilia RSV4 i wystartować w stawce.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji Pucharu Aprili RSV4 importer marki Aprilia postanowił kontynuować ten projekt z jeszcze większym rozmachem. Daytona Speed-Day Cup to zupełnie nowa formuła szeroko dostępnego pucharu wyścigowego z prawdziwego zdarzenia. Poza jedną wspólną rundą z WMMP cały serial odbywał się na Torze "Poznań", podczas treningów motocyklowych organizowanych pod nazwą Speed-Day. Puchar ten jest również przeznaczony dla początkujących zawodników, którzy podczas zajęć Speed-Day mogli korzystać z porad instruktorów i doszkalać motocyklowe rzemiosło, a na koniec dnia sprawdzić swoje umiejętności w wyścigu. W najbliższą niedzielę pucharowicze będą mogli sprawdzić swoich sił podczas najważniejszych zawodów w sezonie.

Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest na stronie http://aw.poznan.pl/

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę