tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Adventure: Moto Morini X-Cape trafia do sprzeday. Niestety... [dane techniczne]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Adventure: Moto Morini X-Cape trafia do sprzeday. Niestety... [dane techniczne]

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.20, 15:31 Drukuj

Zapowiadany w lutym Moto Morini X-Cape, jeden z najsprytniejszych i najbardziej terenowych przedstawiciel segmentu Adventure średniej pojemności, wkrótce trafi do sprzedaży. Co o nim wiemy?

Moto Morini w 2018 została przejęta przez chiński koncern Zhongneng. Od tego czasu systematycznie pracuje nad powrotem do grona aktywnych producentów motocykli.

NAS Analytics TAG

Najciekawszą propozycją, która do sprzedaży trafi w ciągu kilku miesięcy wydaje się X-Cape, turystyczne enduro z pewną dzielnością terenową o średniej pojemności. W oficjalnych danych marka nie wspomina o masie ani mocy jednostki napędowej, wcześniejsze doniesienia mówiły o zaledwie 48 KM. Nam wydaje się ona nieco za mała, ale dużo zależy od wagi pojazdu, charakterystyki silnika oraz doboru przełożeń.

Motocykl wygląda niezwykle efektownie, rasowo a duży, kolorowy wyświetlacz nie jest jeszcze standardem w tej klasie pojemnościowej. Nie podoba nam się montaż tradycyjnych zacisków hamulcowych - radialne byłyby czymś przenoszącym Moto Morini w ścisły czub pod względem rozwiązań konstrukcyjnych a w tej kwestii, pojazd jest absolutnie w środku stawki.

Pozostają jeszcze dywagacje na temat ceny. Wciąż brakuje oficjalnych informacji; jednak patrząc na prawa własności marki i podobne ruchy ze strony konkurencji (Benelli) mamy wrażenie, że kwota finalna nie powinna znacząco przekraczać wartość Benelli TRK 502X, a więc 27-30 tysięcy o ile oczywiście, Moto Morini planuje zostać producentem popularnych pojazdów (o czym świadczy pojemność, dobór komponentów). Na razie brak w Polsce oficjalnego importera, jesteśmy jednak pewni, że jeśli motocykl okaże się udany a sprzedaż za granicą będzie sukcesem, kwestia czasu, aż ktoś zdecyduje się na rozwój sieci importerskiej w Polsce.

Dane Techniczne

Długość:  2200 mm
Szerokość: 850 mm
Wysokość siedzenia: 830 mm (opcjonalnie 845 mm)
Rama: stalowa
Rozstaw osi: 1480 mm
Przedni hamulec: podwójne tarcze 300 mm, pływające zaciski
Tylny hamulec: tarcza 255 mm
Felgi: przód 2,50"x19", tył  4,25"x17"
Opona przód: 110/80-19"
Opona tył: 150/70-17"
Elektronika jednostka zarządzająca BOSCH, wyświetlacz TFT 7" z połączeniem bluetooth
Silnik: rzędowy, dwucylindrowy, chłodzony cieczą
Pojemność: 649 ccm
Liczba przełożeń skrzyni biegów: 6
Zawieszenie przód:  widelec USD o średnicy 50 mm z pełną regulacją, skok 160 mm
Zawieszenie tył: wahacz, amortyzator centralny z regulacją napięcia wstępnego sprężyny i siłą dobicia, skok 135 mm
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr