tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: projekty torw na pierwszych sze rund [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross: projekty torw na pierwszych sze rund [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2020.12.21, 11:36 Drukuj

Seria Monster Energy AMA Supercross rozpocznie się 16 stycznia na stadionie NRG w Houston w Teksasie. Tam odbędą się pierwsze trzy rundy sezonu. Kolejne trzy zostaną rozegrane w Indianapolis. Znamy już projekty i wizualizacje torów na których przez pierwsze sześć rund rywalizować będą najlepsi zawodnicy świata.

Gdy bramki opadną 16 stycznia w Houston, będzie to pierwszy raz w 47-letniej historii tego sportu, w którym otwarcie sezonu odbędzie się w Teksasie. Będzie to również pierwszy raz od 25 lat, kiedy seria rozpocznie się poza Kalifornią, a jako pierwsi w sezonie rywalizować będą zawodnicy klasy SX250 East. Houston zamuje szczególne miejsce w historii Supercrossu. Miasto było gospodarzem drugiego w historii wyścigu supercrossowego podczas inauguracyjnego sezonu w 1974 roku i od tamtej pory jest stałym punktem w harmonogramie. Seria gościła najpierw na Astrodome, a następnie przeniosła się na Reliant Stadium w 2003 roku, obiekt, który obecnie widnieje pod nazwą NRG Stadium.

NAS Analytics TAG

Indianapolis ma również bogatą historię związaną z Supercrossem, która sięga 1992 roku. Tam w RCA Dome król, Jeremy McGrath, odniósł wielki sukces w swojej karierze. Lucas Oil Stadium stał się domem Supercrossu w 2009 roku i od tego czasu co roku jest gospodarzem wyścigów. Indianapolis zawsze było ulubionym miejscem zawodników, a miękki i grząski dirt zawsze tworzy warunki do wymagających i technicznych wyścigów. Marvin Musquin wygrał w Indianapolis w 2018 i 2019 roku i będzie starał się to zrobić trzeci raz z rzędu, wracając do ścigania się po tym, jak przez cały sezon 2020 zmagał się z kontuzją.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr