tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: obroca tytuu zawodzi, nieoczekiwany zwycizca SX450
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross: obroca tytuu zawodzi, nieoczekiwany zwycizca SX450

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.13, 13:01 Drukuj

Druga runda Monster Energy AMA Supercrossu za nami. Zawodnicy zapewnili widzom mnóstwo emocji i sprawili, że w St. Louis było gorąco. Nieoczekiwanie obrońca tytułu zawiódł, a zwycięzca klasy SX450 był dość nieoczekiwany.

Wreszcie, wreszcie, wreszcie!

NAS Analytics TAG

Mogą powiedzieć fani Kena Roczena. Ken znów wygrał supercross. Po fatalnych kontuzjach, chorobie i zbyt wielu sytuacjach "o mały włos", zawodnik HRC Honda wrócił na szczyt Supercrossu. Ostatnie zwycięstwo Roczena w Monster Energy AMA Supercrossie miało miejsce w drugiej rundzie Mistrzostw w 2017 roku. Jednak ta trzyletnia podróż wydaje się o wiele dłuższa.

W tym czasie Ken musiał stawić czoła fatalnym kontuzjom, chorobom i serii dramatycznych wypadków, a nawet przegranej w zeszłym roku o najmniejszy margines w historii tego sportu. To dobre zwycięstwo nie tylko dla Roczena, ale zwycięstwo, które prawdopodobnie nawet uszczęśliwiło jego rywali. Po tym wszystkim, co przeszedł, nie można nie trzymać kciuków za Roczena, aby przynajmniej raz jeszcze podjął wyzwanie i stanął na szczycie podium. Poważne pojedynki o tytuł przyjdą później. Teraz, to wyjątkowy moment dla Roczena, i warto się nim cieszyć.

Szybka wygrana

Jak to często bywa po tak wielu przeszkodach, czasem wygrane nagle przychodzą tak łatwo. W tym wyścigu Roczen nie doświadczył żadnych dramatów. Zaczął jako trzeci, wyminął Jasona Andersona i jechał jako drugi. Następnie szybko wyminął Zacha Osborne’a i przejął prowadzenie. Z tego miejsca, tylko kontrolował jak wygląda sytuacja za nim i pewnie dowiózł zwycięstwo do mety.

- Wyminąłem Zacha dość szybko - powiedział Roczen. - Czułem się bardzo dobrze na motocyklu. Majstrowaliśmy przy nim podczas treningów. Zostawiliśmy to samo ustawienie z eliminacji, gdzie poszło nam dobrze. Stoper był w miejscu za metą, można więc było na niego sobie rzucać okiem. To było okropne! Sprawiło, że wyścig wydawał się super długi!

W przeszłości mieliśmy dobrą pozycję i zdarzało się, że ją traciliśmy. Dziś była dobra zabawa. Wziąłem wszystko to pod uwagę, ale kiedy widzisz trzy minuty i 50 sekund do końca, to wciąż jest to pięć lub sześć okrążeń. Potem na ostatnim okrążeniu poczułem, absolutną ulgę! To wciąż dość surrealistyczne, ale w tej chwili czuję się niesamowicie.

Tego wieczoru najlepszy był Roczen, ale za nim stawka była bardzo blisko siebie. Do tego stopnia, że trudno było wykonywać jakiekolwiek manewry. W końcu jednak Justin Barcia zajął drugie miejsce na swojej Yamasze. To była mocna kontynuacja wygranej z zeszłego tygodnia.

- Ciężki dzień, ale dobry. Mam wrażenie, że jechałem lepiej niż w Anaheim - powiedział Barcia. - Główny wyścig był szalony, Ken jechał bardzo dobrze z przodu, Jason jechał bardzo dobrze za mną. Wydawało się, że byłem sam, ale musiałem naciskać. Nie miałem tego czegoś w sobie, aby wygrać, ale miałem Jasona za sobą, więc musiałem utrzymać stałe tempo. Pojechałem tak dobrze, jak tylko mogłem. To była ekscytująca jazda. Dzisiaj czułem się jak zwycięzca.

A  za Barcią? Anderson dojechał na metę na trzecim miejscu, walcząc z kolegą z teamu Osbornem i odpierając ataki takich zawodników jak Adam Cianciarulo, Eli Tomac, Justin Brayton i Malcolm Stewart. Anderson spokojnie buduje sobie dobry początek sezonu. Jak do tej pory był piąty i trzeci. Eli Tomac w St. Louis był czwarty, a Zach Osborne piąty. Broniący tytułu Cooper Webb był 12. i był to jego najgorszy finisz od czasu przesiadki na KTM’a w zeszłym roku.

Najlepsze momenty z klasy SX450

Klasa SX450 wyniki
1. Ken Roczen
2. Justin Barcia
3. Jason Anderson
4. Eli Tomac
5. Zach Osborne
6. Malcolm Stewart
7. Adam Cianciarulo
8. Justin Brayton
9. Blake Baggett
10. Aaron Plessinger

Klasa SX450 klasyfikacja generalna 2020
1. Justin Barcia 49
2. Ken Roczen 43
3. Adam Cianciarulo 39
4. Jason Anderson 39
5. Eli Tomac 35
6. Blake Baggett 33
7. Cooper Webb 32
8. Malcolm Stewart 31
9. Justin Brayton 30
10. Zach Osborne 27

Forkner inaczej niż zawsze

W klasie SX250 Austin Forkner zwieńczył swój come back zwycięstwem. Austin wygrał w drugim wyścigu od rozerwania ACL w kolanie w ubiegłym sezonie. Dla Forknera wygrana była ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, St. Louis to niemal jego rodzinne miasto. Austin dorastał około czterech godzin od stadionu. Po drugie, wygrał w zupełnie innym stylu niż robił to w zeszłym roku. Jego styl jazdy charakteryzował się wtedy wielką prędkością, szalonymi posunięciami, ale także upadkami i dużym ryzykiem.

- To był dobry dzień. Oczywiście, że cieszę się z wygranej w St. Louis. To coś w rodzaju punktu na liście rzeczy do zrobienia. To jest wyścig najbliżej mojego domu i przyjeżdżam na niego od lat - powiedział Forkner. - Poza tym, to moja pierwsza wygrana od czasu kontuzji ACL. To dowodzi, że wciąż mogę się ścigać i osiągać dobre wyniki.  Mam nadzieję, że uda mi się to utrzymać.

W zeszły weekend Justin Cooper naciskał na Forknera, aż ten się rozbił. Tym razem Cooper miał gorszy start i nie mógł dojechać zawodnika Kawasaki, ponieważ był dla niego za daleko. Cooper z St. Louis wyjeżdża z drugim miejscem, jednak nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej.  Forkner, ze stratą pięciu punktów, jest drugi.

Najlepsze momenty z klasy SX250Klasa SX250W wyniki
1. Austin Forkner
2. Justin Cooper
3. Brandon Hartranft
4. Alex Martin
5. Jett Lawrence
6. Jacob Hayes
7. Luke Clout
8. Mitchell Oldenburg
9. Carson Brown
10. Derek Drake

Klasa SX250W klasyfikacja generalna 2020
1. Justin Cooper 49
2. Austin Forkner 44
3. Brandon Hartranft 37
4. Dylan Ferrandis 34
5. Alex Martin 32
6. Jett Lawrence 32
7. Jacob Hayes 29
8. Derek Drake 28
9. Christian Craig 22
10. Michael Mosiman 22

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr