tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 86-letni Sammy Miller wci trenuje na motocyklu trialowym! [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

86-letni Sammy Miller wci trenuje na motocyklu trialowym! [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.04.23, 09:47 Drukuj

Dla niektórych ludzi wiek jest tylko cyframi w dowodzie. Zalicza się do nich 86-letni brytyjski mistrz trialu i wyścigów szosowych Sammy Miller, który zamiast rozglądać się za balkonikiem, wciąż trenuje na motocyklu!

Pochodzący z Belfastu Sammy Miller zaczął karierę w 1951 roku, w wieku 16 lat. Jest 11-krotnym mistrzem Wielkiej Brytanii i 2-krotnym mistrzem Europy w trialu. Zdobył również 9 złotych medali w International Six Days Trial. W sumie w tej dyscyplinie wygrał około 1300 zawodów! Sammy ma również na koncie trzy zwycięstwa w wyścigach ulicznych North West 200, trzecie miejsce w Grand Prix w 1957 roku oraz starty w TT na wyspie Man. 

NAS Analytics TAG

Na początku korzystał z angielskich maszyn, głównie marki Ariel. Po wchłonięciu tej firmy przez BSA w połowie lat 60 rozpoczął współpracę z hiszpańskim Bultaco, gdzie w krótkim czasie zaprojektował legendarny model Sherpa T, który wskazał nowy kierunek w rozwoju maszyn trialowych. Sammy Miller aż do emerytury prowadził własny biznes z częściami motocyklowymi. 

Dziś legendarny zawodnik ma 86 lat i wciąż trzyma formę. Jak sam mówi, stara się trenować co najmniej 10 minut dziennie. Sammy Miller występuje również na różnych pokazach oraz imprezach charytatywnych. W Hampshire działa jego muzeum, które zgromadziło kolekcję motocykli i pamiątek. Zobaczcie, jak Sammy radzi sobie na klasycznym BSA. Turbo senior!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr