tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 1 na 10 kierowcw jedzi na "autopilocie"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

1 na 10 kierowcw jedzi na "autopilocie"

Autor: ukasz "Boczo" Tomanek 2014.02.21, 09:10 8 Drukuj

Kolejne szokujące wyniki badań z IAM (Institute of Advanced Motorists) z Wielkiej Brytanii. Według przeprowadzonej ankiety (ponad 1500 ankietowanych) 1 na 10 kierowców jeździ na "autopilocie". Oznacza to, że 14% kierowców często nie potrafi przypomnieć sobie żadnej części podróży jaką odbyli samochodem. Ponad 54 % ankietowanych stwierdziło, że zdarzyło im się przegapić zjazd lub zakręt, bo byli zdekoncentrowani.

Młodsi kierowy w wieku 18-25 lat zdecydowanie częściej przyznawali się do "nie pamiętania" podróży, przy czym tylko 5% badanych powyżej 65 roku życia przyznało się do tego. Powód? IAM twierdzi, że (co nie zaskakuje nikogo), kierowcy nie koncentrujący się na jeździe i pracujący na "autopilocie" traktują podróż i jazdę w ruchu ulicznym jako coś koniecznego i bezużytecznego, mają swoje stresy i problemy.

NAS Analytics TAG

Jak ma się to wobec nas, motocyklistów? Cóż, coś przerażająco. Skoro 1 na 10 kierowców w ogóle nie pamięta jak dostał się z miejsca A do miejsca B i mówiąc krótko, nie koncentruje się tylko na patrzeniu w lusterka, ale zupełnie na niczym się nie koncentruje, sytuacja przestaje być śmieszna.

Może faktycznie pan Barraga miał rację? Może nikt nie powinien jeździć motocyklem?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr