tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valentino Rossi wygrywa w Australii

Valentino Rossi wygrywa w Australii

Autor: £ukasz "Boczo" Tomanek 2014.10.19, 08:36 4 Drukuj

To był dość sensacyjny wyścig, w którym podium w całości należało dla Yamahy. Pierwsze miejsce na Phillip Island zdobył Valentino Rossi, który tym samym zaliczył 250-ty start w klasie premium oraz 108 zwycięstwo w karierze. Wygrana Rossiego była także pierwszą od wyścigu na Le Mans w 2008, kiedy Yamaha zajęła trzy pierwsze miejsca na podium. Tuż za Rossim uplasował się Jorge Lorenzo, a za nim do mety dojechał Bradley Smith. Dovizioso (Ducati) uplasował się na czwartej pozycji, wyprzedzając Hectora Barberę oraz Alvaro Bautistę. Za nimi do mety dojechali Redding, Aoyama, De Angelis oraz zamykający pierwszą dziesiątkę Hayden. Było sporo kraks. Zaliczył ją Cal Crutchlow na ostatnim okrążeniu, ale także Marc Marquez, który stracił panowanie nad przodem motocykla. Marc Marqiez chciał zaatakować rekord Doohana (12 zwycięstw z rzędu w klasie premium w jednym sezonie). Glebę zaliczył także Karel Abraham, który zderzył się z motocyklem pilotowanym przez Pedrosę. Kontakt nastąpił także między motocyklami Espargaro i Bradla, co sprawiło, że Niemiec upadł, ale nie odniósł żadnych obrażeń.