REJESTRACJA | LOGOWANIE

Gwiazdowy silnik w motocyklu?

Paweł "krasek" Krasowski

17/05/2006, 15:02 1
DRUKUJ

Mająca swoją siedzibę w Australii firma Rotec stworzyła jedyny i niepowtarzalny 7-cylindrowy silnik, którego cylindry mają układ gwiazdowy. Swoim nietypowym wyglądem przypomina on silniki stosowane w samolotach, a moc jaką dysponuje to około 110 KM.

Na jednym ze zdjęć silnik jest zamocowany w poprzek motocykla i jest to pierwotna wersja motocykla. Konstruktorzy zmienili później jego położenie - wzdłuż maszyny (drugie zdjęcie). Stanowi to bardziej naturalną pozycję dla takiej jednostki napędowej w motocyklu ( zdolność do pokonywania zakrętów), ale pojawił się problem z chłodzeniem cylindrów znajdujących się z tyłu (konstruktorzy już nad tym pracują). Maszyna posiada mało widoczny układ wydechowy oraz hamulec nożny obsługujący tylne koło - oznacza to, że można tym motocyklem jeździć. Informacje na jej temat będziemy aktualizowali na bieżąco.

TAGI 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.