tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 iPhone naraone na uszkodzenia generowane przez wibracje silnikw motocyklowych. Apple ostrzega uytkownikw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

iPhone naraone na uszkodzenia generowane przez wibracje silnikw motocyklowych. Apple ostrzega uytkownikw

Autor: Andrzej Sitek 2021.09.13, 11:46 3 Drukuj

Apple ostrzega przed montażem iPhone'ów bezpośrednio do kierownicy lub innych elementach motocykla, ponieważ wibracje mogą spowodować usterki czujników magnetycznych i żyroskopów.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Apple ogłosiło, że smartphony amerykańskiego giganta mogą ulec uszkodzeniu, jeśli zostaną poddane wysokiej amplitudzie wibracji, "szczególnie tych generowanych przez silniki motocyklowe o dużej mocy".

NAS Analytics TAG

"Silniki motocyklowe o dużej mocy lub pojemności generują intensywne drgania o znaczącej amplitudzie, które są przenoszone przez podwozie i kierownicę. Nie zaleca się podłączania iPhone'a do w/w motocykli ze względu na amplitudę drgań w pewnych zakresach częstotliwości, które generują" - głosi komunikat Apple.  

Problem najwyraźniej dotyka iPhone'ów z optyczną stabilizacją obrazu (01S) lub autofokusem w zamkniętej pętli (AF), co obejmuje iPhone'a 6s, iPhone'a 6s Plus i wszystkie iPhone'y od iPhone'a 7.

Żyroskopy i czujniki magnetyczne w systemie OIS mają za zadanie pomagać w kompensowaniu ruchu i wibracji podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów. Okazuje się, że długotrwała ekspozycja na wibracje o dużej amplitudzie, takie jak te wytwarzane przez motocykle o znacznej mocy, może pogorszyć działanie systemu OIS i doprowadzić do obniżenia jakości zdjęć i filmów.

"Systemy OIS i zamknięta pętla AF w iPhone'ach zostały zaprojektowane z myślą o trwałości. Jednak, podobnie jak w przypadku wielu urządzeń elektronicznych zawierających systemy takie jak OIS, długotrwałe bezpośrednie narażenie na drgania o dużej amplitudzie w pewnych zakresach częstotliwości może pogorszyć działanie tych systemów i doprowadzić do obniżenia jakości obrazu w przypadku zdjęć i filmów. Zaleca się unikanie narażania iPhone'a na przedłużone wibracje o dużej amplitudzie" - wyjaśnia amerykańska firma.

Dodatkowo Apple zaleca, aby użytkownicy montujący swoje telefony do silnikowych jednośladów o niższej mocy, takich jak motorowery i skutery elektryczne, używali uchwytów tłumiących drgania w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzeń aparatów. Ale czy to rzeczywiście pomaga?

Właściciele iPhone’ów i zarazem motocykliści sygnalizowali już problemy ze smartphonami Apple’a, które pojawiły się wraz z modelem X. Podkładki amortyzujące mogą pomóc. Niektóre modele są w stanie pochłonąć nawet 60 proc. drgań, ale to niestety nie oznacza, że delikatna elektronika telefonu będzie zawsze i wszędzie bezpieczna. W rzeczywistości nie ma żadnej gwarancji, że telefon nie dozna usterki po zjechaniu z gładkiego asfaltu na trudniejszy teren.   

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr