tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmiany w przepisach 2017: Za przegląd motocykla zapłacisz z góry
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmiany w przepisach 2017: Za przegląd motocykla zapłacisz z góry

Autor: M.B. 2017.09.14, 13:21 29 Drukuj

Prawo o ruchu drogowym zmienia się praktycznie co chwilę. Jeszcze w tym roku w życie wejdzie kolejna nowelizacja, której największą zmianą będzie sposób uiszczania opłaty za coroczne badania techniczne pojazdów. Teraz będzie trzeba płacić za nie z góry.

Zapłata z góry ma ukrócić proceder unikania odpowiedzialności za zły stan techniczny pojazdu. Nie będzie już możliwe uniknięcie konsekwencji "ucieczki z badania technicznego", gdy tylko diagnosta znajdzie coś nie tak w naszym pojeździe i podjęcie próby uzyskania pozytywnej opinii w innej stacji. Procedura przeglądowa zaczynać się będzie bowiem od spisania danych i uiszczenia opłaty. Jeżeli ktoś "zerwie" się z badania, nic mu to nie da, bo w systemie badanie będzie widniało jako przerwane.

NAS Analytics TAG

"Do Centralnej Ewidencji Pojazdów na bieżąco będą przekazywane dane o negatywnych badaniach technicznych, w szczególności gdy badania zostają przerwane w trakcie wykonania i kierowca unika konsekwencji nie pozwalając dokończyć badania i nie ponosząc kosztów ich wykonania. W ten sposób jednocześnie mamy nadzieje ograniczyć zjawisko turystyki badań technicznych, w których kierowcy nie uzyskują pozytywnego wyniku badania technicznego i przenoszą się do innej stacji technicznej" - powiedział w wywiadzie dla TVN24bis wiceminister cyfryzacji, Marek Zagórski.

Dane, które będą gromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów zostaną wzbogacone o informacje dotyczące zadłużenia czy innych finansowych poręczeniach dotyczących pojazdu. To utrudni nieuczciwym sprzedawcom sprzedaż zadłużonego pojazdu.

W nowelizacji ustawy znalazł się też zapis o możliwości zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez Służbę Graniczną. Jest to nowość.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 16
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę