tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zloty motocyklowe i liczba zabiegw transplantacji. Nowe badania amerykaskich naukowcw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zloty motocyklowe i liczba zabiegw transplantacji. Nowe badania amerykaskich naukowcw

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.12.05, 12:29 Drukuj

Amerykańscy naukowcy lubią raczyć nas różnego rodzaju ciekawostkami, choć nie zawsze są one przyjemne. Tym razem wzięto pod lupę liczbę zabiegów polegających na transplantacji organów i powiązano ją ze zlotami motocyklowymi. Jak łatwo można się domyślić, wyniki nie świadczą na korzyść motocyklistów.

Według obiegowej opinii płynącej z ust osób, które są negatywnie nastawione do motocykli i motocyklistów, poruszający się na jednośladach uchodzą za dawców organów. Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, ile jest prawdy w mitach i wzięli pod lupę informacje dotyczące transplantacji organów. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez University of California i NYC Health + Hospitals.

NAS Analytics TAG

Jak informuje serwis MedPage Today, osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie badań wzięły pod lupę największe amerykańskie zloty motocyklowe i sprawdziły, jaki jest odsetek transplantacji w trakcie trwania tych wydarzeń. Okazuje się, że średnia dzienna dawców wzrosła o 14 proc., a biorców - o 19 proc. Dawców było więcej niż biorców - 406 osób zgłoszono jako dawców, a 1400 osób było biorcami. Długość trwania zlotu ustalono na 9 dni. Dodatkowo na cztery tygodnie przed imprezami i cztery tygodnie po ich zakończeniu liczba dawców rosła dziennie średnio o 21 proc., a biorców - o 26 proc. W liczbach oznacza to 2332 dawców i 7714 biorców.

Dodatkowo w okresie zlotów wiek dawców wynosił średnio 32,5 roku, a biorców - 49,3 roku. Dodatkowo mężczyźni stanowili 70,9 proc. wszystkich dawców i 64 proc. biorców. Dane pochodzą z rejestru przeszczepów Scientific Registry of Transplant Recipients i obejmują okres od 2005 do 2021 r. Skupiono się na danych z rejonu 7 zlotów: Atlantic Beach Bikefest w Karolinie Południowej, Bikes, Blues & BBQ w Arkansas, Daytona Bike Week na Florydzie, Laconia Motorcycle Week w New Hampshire, Myrtle Beach Bike Week Spring Rally w Karolinie Południowej, Republic of Texas Biker Rally w Austin oraz Sturgis Motorcycle Rally w Dakocie Południowej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr