tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zjazd motocyklowy w Licheniu odbył się mimo zakazów. 2 000 motocykli i awantury z dziennikarzami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zjazd motocyklowy w Licheniu odbył się mimo zakazów. 2 000 motocykli i awantury z dziennikarzami

Autor: Alonzo 2021.04.25, 10:43 21 Drukuj

Motocykliści rozpoczęli sezon motocyklowy. Nieodłącznym elementem sezonu motocyklowego są spotkania z innymi motocyklistami. Nikt nie jest w stanie jechać bez przerwy bez zatrzymywania się, a miło jest się zatrzymać tam, gdzie czeka na nas towarzystwo innych motocyklistów. Po spotkaniach motocyklowych w Częstochowie pod Jasną Górą przyszedł czas na Licheń.

Formalnie zjazd motocyklowy w Licheniu został odwołany. Jednak nikt nie zabrania jazdy motocyklem i nikt nie ma wpływu na to, gdzie motocykliści się zatrzymają. Ponieważ w ubiegłą sobotę nie było zbyt wielu atrakcji, a do tego pogoda była dość słaba, dlatego bardzo wielu postanowiło sprawdzić, co dzieje się pod Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Formalnie miało się tam odbyć IX Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych, ale po awanturach z otwarciem w Częstochowie organizatorzy odwołali imprezę.

NAS Analytics TAG

Trudno jest wyegzekwować przepisy o zakazie koncentracji, gdy osoby nie biorą udziału w zorganizowanym zgromadzeniu, lecz spontanicznie udają się w określone miejsce, zwyczajnie korzystając z motocykla. W Licheniu motocykliści zatrzymali się na przylegającym do Sanktuarium parkingu, a msza święta była odprawiana z zachowaniem rygorów epidemicznych - mogło wziąć w niej udział maksymalnie 350 osób. Ponieważ wcześniejsza imprez w Częstochowie wywołała ogromne zainteresowanie mas, a ogólnopolskie media przedstawiały ją jako ogromną sensację w kontekście przepisów epidemicznych, dlatego też sobotnia msza w Licheniu również wywołała duże zainteresowanie spragnionych sensacji dziennikarzy. Jak donosi portal Onet.pl, doszło do incydentu, w którym chciano odebrać fotografowi sprzęt do robienia zdjęć.

Tradycyjne święcenie zaparkowanych przez Sanktuarium maszyn nie odbyło się. Ciekawe, czy również tym razem prokuratura będzie badała sprawę sobotniego zgromadzenia motocyklistów w Licheniu. Ponieważ było to spontaniczne spotkanie, a planowana na sobotę impreza została odwołana, to zajmowanie się tą sprawą przez prokuratorów wydaje się lekką nadgorliwością. Równie dobrze prokuratura mogłaby zajmować się zgromadzeniem w korku na autostradzie, gdyby takowy utworzył się, na przykład, z powodu wypadku. O ile kierowcy w samochodach są izolowani otaczającą ich karoserią, o tyle zaparkowane motocykle nie zapewniają takiej izolacji. Dlatego zawsze, gdy na parkingach będą znajdowały się motocykle, motocykliści będą tworzyli zgromadzenia. Jest to z pewnością duży problem w obecnie obowiązujących przepisach epidemicznych i duże wyzwanie dla służb, aby prawidłowo rozstrzygać, czy doszło do nielegalnego zgromadzenia, czy też jest to rutynowa sytuacja, wynikająca z korzystania dróg i parkingów przez motocyklistów. Sprawa sensacyjnego przedstawiania przez masowe media wydarzeń z początku kwietnia w Częstochowie, w szczególności przedstawianie tych wydarzeń jako rażącego łamania przepisów epidemicznych, jeszcze bardziej komplikuje sprawę i niepotrzebnie podgrzewa wokół niej atmosferę. Mamy nadzieję, że wkrótce liczba zachorowań drastycznie spadnie, przepisy zostaną złagodzone i nie będzie już problemu, kogo policja powinna karać za parkowanie motocyklem przy ulicy, a kogo nie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: bubu 26/04/2021 13:47

W punkt.

Odpowiedz
Autor: PanMarek 27/04/2021 21:25

"A nóż pomoże"!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę