tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawody hard enduro w Olszanie odwoane. W tle konflikt z mieszkacami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zawody hard enduro w Olszanie odwoane. W tle konflikt z mieszkacami

Autor: Dominika Jochymska 2021.03.05, 10:05 Drukuj

Zeszłoroczna odsłona Challenge Hard Enduro w Olszanie wywołała sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Powodem było rozjeżdżanie motocyklami prywatnych działek bez zgody właścicieli. Konflikt w gminie Podegrodzie nadal trwa, a zimowa edycja zawodów w Olszanie, która miała odbyć się 7 marca, została odwołana.

Oficjalny powód jest jednak zupełnie inny, niż mogłyby wskazywać narosłe wokół imprezy kontrowersje. - 26 lutego weszło w życie rozporządzenie, na mocy którego zawodów w sporcie amatorskim nie można organizować wcale. Dlatego odwołaliśmy rajd, ale tor w Olszanie nadal jest w naszej dyspozycji i impreza odbędzie się w innym terminie - wyjaśnił organizator, Szymon Pawłowski.

NAS Analytics TAG

W samej gminie, zwolenników imprezy jest tyle samo, co przeciwników. Jedni uważają, że to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu, inni z kolei domagają się nie tylko zakazu organizacji takich zawodów w okolicy, ale także wypowiedzenia umowy dzierżawy gruntów, na których zlokalizowany jest tor.

Sam burmistrz, Stanisław Banach, podchodzi do sprawy dyplomatycznie:  - Jeśli teraz wypowiemy organizatorom umowę na dzierżawę terenu, na którym wytyczone są odpowiednie tory, to zaraz pojawią się pytania: dlaczego odbieramy młodzieży jakąkolwiek możliwość aktywnego wypoczynku. O imprezie, która ma być zorganizowana 7 marca do gminy nie wpłynęła żadna informacja. Nic o niej nie wiemy. Jeśli w jej trakcie dojdzie znów do naruszeń prawa, umowy na dzierżawę terenu w Olszanie po prostu nie przedłużymy.

Do naruszeń nie dojdzie, ponieważ zawodów w pierwotnie planowanym terminie nie będzie. Natomiast, na ten moment, organizator deklaruje, że wszyscy zainteresowani możliwością korzystania z toru w Olszanie mogą to zrobić w każdej chwili i do tego nieodpłatnie. Zapewnia również, że z zeszłorocznych incydentów wyciągnął wnioski i podczas kolejnych imprez zrobi wszystko, by przekonać mieszkańców, że zawody enduro mogą być bezpiecznie i stać się jednym z elementów promujących całą okolicę.

My trzymamy kciuki, aby udało się osiągnąć porozumienie w tej sprawie, korzystne dla obu stron, ponieważ przykłądy innych wydarzeń enduro pokazują, że jest to możliwe.

Źródło: Sądeczanin.info
Zdjęcie: fan page organizatora

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr