tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakup nowego motocykla to najlepszy wybór. Dlaczego ta inwestycja się opłaca?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakup nowego motocykla to najlepszy wybór. Dlaczego ta inwestycja się opłaca?

Autor: Artykuł sponsorowany 2023.07.31, 16:02 4 Drukuj

Obecnie na rynku mamy wiele form finansowania, więc coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup nowego motocykla, co znajduje swoje odzwierciedlenie w statystykach rejestracji. Dlaczego takie wyjście to najlepszy pomysł? Jak można na tym zyskać przy dalszej odsprzedaży maszyny? Jakie dodatkowe usługi warto wykupić?

W 2023 roku sprzedaż nowych motocykli w Polsce bije kolejne rekordy. Coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup pachnącego nowością wymarzonego jednośladu. Plusów takiego rozwiązania jest bardzo wiele i nie chodzi tu tylko o fakt, że będzie się pierwszym, który wygniótł kanapę, a także pierwszym i jedynym właścicielem w dokumentach pojazdu.

Zapach nowości

Pierwsza i oczywista kwestia to po prostu świadomość stanu sprzętu. Choć brzmi to jak banał, to jednak fakt, że zna się całą historię motocykla, bo jest się jego właścicielem od nowości, daje duże poczucie komfortu psychicznego. Dzięki temu można spać spokojnie, wiedząc, jak motocykl jest użytkowany, jak był docierany, jak oraz gdzie jest serwisowany, czy na jakim jeździ paliwie od momentu wyjazdu z salonu. Od samego początku ma się też pod kontrolą stan wizualny maszyny, a więc utrzymanie jej w czystości, żeby jak najdłużej pozostawała dumą pierwszego właściciela.

Spokój ducha

Największym plusem wynikającym z zakupu nowego motocykla jest jednak gwarancja. Zazwyczaj motocykle mają dwuletnią gwarancję i różni się ona warunkami w zależności od producenta. Standardem jest, że podczas okresu ochrony należy wykonywać przeglądy opisane w instrukcji motocykla. Na przykład w skuterach Vespa GTS 125 pierwszy raz należy się pojawić przy przebiegu 1,5 tys. km na tzw. kontroli dotarcia, później przy przebiegu 5 tys. km i tak dalej. Jeżeli w ciągu 12 miesięcy od poprzedniego przeglądu nie przejedziecie wymaganej liczby kilometrów, to i tak musicie pojawić się w serwisie, ponieważ liczy się nie tylko kilometraż, ale również czas.

Zobacz jak działa dodatkowa gwarancja X-CARE+ dla marek Piaggio, Vespa, Moto Guzzi i Aprilia >>

Producenci biorą pod uwagę fakt, że choć wiele osób może pozwolić sobie na skorzystanie z kredytu lub leasingu, to niewielu właścicieli zaciąga zobowiązania na okres 12 czy 24 miesięcy, zresztą w przypadku leasingu jest to niemożliwe. Dlatego wyciągają pomocną dłoń i oferują rozszerzenie gwarancji. Na przykład kupując skutery Vespa lub Piaggio z silnikiem o pojemności powyżej 51 cm3 albo motocykle Moto Guzzi i Aprilia, możecie przedłużyć gwarancję o 12 lub 24 miesiące w ramach programu X-CARE+. W pierwszym przypadku limit kilometrów wynosi 50 tys. km, a w drugim - 60 tys. km. Gwarancja obejmuje naprawy z użyciem oryginalnych części, a także pomoc drogową.

Żeby skorzystać z gwarancji, warto mieć wszystkie dokumenty dotyczące przeprowadzanych usług serwisowych i napraw, dotyczy to w szczególności dokonywania przeglądów w nieautoryzowanych serwisach. Oczywiście takie informacje widnieją też w globalnym systemie, z którego korzystają autoryzowane serwisy Grupy Piaggio, dlatego warto odwiedzać lokalny salon.

Przezorny dwa razy zyskuje

W życiu każdego motocyklisty przychodzi czas na zmiany, dlatego jeśli wiesz, że za 2 lub 3 lata będziesz zmieniać motocykl, to takie usługi jak X-CARE+ dla marek Piaggio, Vespa, Moto Guzzi i Aprilia okażą się pomocne również przy sprzedaży motocykla. Dzięki dodatkowemu pakietowi gwarancji będziesz mógł łatwiej sprzedać motocykl po cenie z górnego pułapu dla danego modelu. Fakt obowiązywania rozszerzonej gwarancji może też przyspieszyć znalezienie nowego właściciela i spełnienie twoich marzeń o kolejnej maszynie. Z takim zabezpieczeniem z pewnością zostaniecie dobrymi przyjaciółmi, nawet jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego i konieczne będzie skorzystanie z naprawy gwarancyjnej.

Więcej informacji na temat dodatkowej gwarancji X-CARE+ znajdziesz na stronach marek Piaggio, Vespa, Moto Guzzi i Aprilia.


Zdjęcia
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę