tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamalube NO GRAVITY. Nowy dodatek do oleju po ktrym nie ma tarcia!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamalube NO GRAVITY. Nowy dodatek do oleju po ktrym nie ma tarcia!

Autor: Pawe Kowalski 2023.04.01, 00:01 Drukuj

Rozwój chemi motoryzacyjnej w ostatnich latach poszedł w kierunku dodatków i ulepszaczy. W internecie możecie znaleźć produkty pomagające dosłownie na wszystko. Niższe spalanie, zmniejszone dymienie, cichsza praca silnika. Testy na których widzimy pojazdy jeżdżące bez oleju silnikowego. Wszystkie te produkty można wrzucić do jednego worka na rzeczy które mają uratować jednostkę napędową, która jest bardzo zużyta i wymaga po prostu remontu.

Yamalube No Gravity. Nowa technologia z MotoGP!

Zupełnie inaczej ma się sprawa z nowym produktem Yamalube No Gravity. Ten specjalny środek został stworzony przy współpracy z zawodnikami wszystkich fabrycznych i satelickich teamów wyścigowych, jeżdżących na motocyklach Yamaha. Co kryje się pod hasłami "NO FRICTION" i "ZERO GRAVITY"? Naukowcy i inżynierowie z Yamahy stworzyli produkt, całkowicie niwelujący tarcie. Głównie chodzi tu o elementy skrzyni biegów i łożysk wewnątrz silnika. W trakcie testów dowiedziono, że "rozpędzona" skrzynia biegów przestaje się kręcić dopiero po ponad godzinie. W MotoGP gdzie środek ten jest stosowany już od testów na koniec zeszłego sezonu, zawodnicy musieli korzystać ze specjalnych procedur hamowania silnikiem, gdyż samo zamknięcie manetki gazu nie robiło żadnej różnicy w wytracaniu prędkości. Efekt jak w motocyklu dwusuwowym.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Druga zmiana to zero gravity, czyli niwelowanie siły przyciągania ziemskiego wewnątrz silnika. Tu skupiono się głównie na tłokach. Środek działa na nie tak, że pozostają one zawieszone, jak w próżni. Oczywiście to pierscienie trzymają tlok w miejscu, jednak nadal grawitacja działa. Teraz jej siła została zmniejszona do zera, dzięki czemu silnik obraca się dużo łatwiej i szybciej można go wkręcić na obroty.

Technologia jakiej jeszcze w sporcie nie było

W tym sezonie zawodnicy Szkopek Team, startujący w cyklu Yamaha bLU cRu, będą używali środka NO GRAVITY w swoich R3. Paweł Szkopek w rozmowie z nami nie krył zadowolenia, że wreszcie nie będzie musiał obawiać się awarii silników, ponieważ prawdopodobieństwo usterki mechanicznej spada niemal do zera, jak grawitacja w silniku. 

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Czy ta technologia trafi pod strzechy?

Okazuje się, że szybciej niż zakładaliśmy. Jak zapowiedział nam w rozmowie Adam Badziak, dyrektor salonu Yamaha Poland Position. Produkt Yamalube NO GRAVITY jest już dostępny w salonie GYTR Pro shop czyli Yamaha Libery Motors. Nie zdradzimy wam ceny, o nią musicie dowiedzieć się sami. Najlepiej skorzystać z telefonu który znajdziecie na stronie Liberty Motors Piaseczno. Zadbaj o swoją Yamahę już dzisiaj. 

Najwaniejsze na koniec

A co z dostpnoci Yamalube Zero Gravity No Friction? Posuchajcie Adama Badziaka:

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr