tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha kolejny rok z rzdu liderem rynku motocykli w Polsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha kolejny rok z rzdu liderem rynku motocykli w Polsce

Autor: Informacja prasowa 2020.01.13, 20:55 Drukuj

Yamaha powtórzyła zeszłoroczny sukces, zachowując pozycję lidera sprzedaży nowych jednośladów o pojemności ≥125 cm3 w Polsce. Marka zamknęła 2019 rok najwyższym wynikiem na rynku, wynoszącym 2300 motocykli, i imponującym, przeszło 23-procentowym wzrostem w porównaniu z 2018 rokiem.

Zeszły rok, w którym dzięki ciepłej, słonecznej pogodzie sezon zaczął się już w marcu i zakończył dopiero w listopadzie, przyniósł całej branży znaczący, 31,5-procentowy wzrost rynku nowych motocykli. Łącznie polscy nabywcy zarejestrowali aż 19 103 pojazdy, z których co ósmy został wyprodukowany w fabryce Yamahy. Do najchętniej wybieranych modeli sygnowanych trzema kamertonami należały: ulubiony motocykl Polaków MT-07 oraz sportowy skuter XMAX 125.

NAS Analytics TAG

Yamaha zwyciężyła w wyznaczonych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM segmentach funkcjonalnych motocykli Supersport i Tourist, a także zajęła pierwsze miejsce wśród marek premium w stanowiącej 1/3 rynku kategorii Street. Sukces w tej ostatniej zapewnił najlepiej sprzedający się motocykl w Polsce - MT-07, uzupełniony przez MT-09. Wyniki w klasie sportowej Yamaha osiągnęła premierowymi modelami YZF-R3 i YZF-R125, a w segmencie turystyków gamą wszechstronnych Tracerów 900/GT i 700. Na wysokie drugie miejsce wśród dużych skuterów złożyła się niesłabnąca popularność wyjątkowych modeli XMAX 125 i NMAX 125.

Yamaha Motor Polska wraz z siecią dealerską dziękuje polskim klientom za zaufanie okazane w 2019 roku i obiecuje kontynuację w dostarczaniu Kando zarówno w zakresie gamy modelowej, jak i jakości obsługi również w 2020 roku.

Kando - japoński termin oznaczający uczucie ekscytacji odczuwane podczas zetknięcia się z czymś o wyjątkowej wartości, jakości i osiągach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr