tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha MT10 - pierwsze wraenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha MT10 - pierwsze wraenia

Autor: Lovtza 2016.05.13, 20:34 5 Drukuj

Za mną cały dzień za sterami nowej Yamahy MT10. Blisko 400 kilometrów po krętych jak makaron drogach Andaluzji dało mi świetne wyobrażenie na temat jak sklasyfikować nową Yamahę.

Nowa MT10 oparta jest na najnowszej sportowej R1. Co ciekawe konstruktorzy tego motocykla podkreślali, że ich zamierzeniem nie było stworzenie wściekłego golasa o sportowym charakterze. Ich celem było zbudowanie motocykla, który oferował będzie mięsisty moment obrotowy i atomowe przyspieszenia, ale podane nieco wcześniej na skali obrotów i w bardziej kontrolowalny sposób. MT10 ma być motocyklem, który nie tylko przeszywa dreszczem emocji, ale który można używać na co dzień do dojazdów do pracy. Czy się udało?

NAS Analytics TAG

O tym opowiem obszernie w pełnym raporcie z jazdy, ale powiem Wam tylko tyle, że dzisiejszy dzień to 400 km i 9 godzin w siodle, a po zakończeniu jazdy nie czułem ani obolałego tyłka, ani obolałych rąk. Do ergonomii nie można się zatem przyczepić. Do napędu zresztą też, bo silnik jest po prostu rewelacyjny. Mocny, z mięsistym środkiem i właściwą (czytaj bardzo wysoką) mocą. Ten wóz sam jeździ na gumie, szczególnie że ustawienia kontroli trakcji pozwalają na takie zabawy bez konieczności jej dezaktywacji!

Yamaha nie zawodzi także w pozostałych obszarach. Rama i zawieszenie pochodzące z R1 dają maszynie stabilność i poręczność. Sprawdzone hamulce i dopracowana elektronika uzupełniają bardzo pozytywny obraz całości. Pewne rzeczy w tej maszynie bym zmienił, tudzież poprawił, choć nie jest to wynik wad, czy niedomagań, ale typowo japońskiego sposobu projektowania. Opowiem o tym w pełnym raporcie z jazdy, ale już teraz mogę powiedzieć Wam, że w segmencie mocarnych golasów pojawił się nowy, bardzo mocny gracz!

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr