tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 XX edycja MotoMikołaje Kraków! Wielki Finał 7 grudnia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

XX edycja MotoMikołaje Kraków! Wielki Finał 7 grudnia

Autor: Informacja prasowa 2025.12.02, 10:10 Drukuj

Już w najbliższą niedzielę, 7 grudnia 2025 roku na ulice Krakowa wyruszy po raz 20-ty jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej wzruszających świątecznych akcji w Polsce. Stowarzyszenie Motocyklowe MotoMikołaje Kraków, świętując swoje 20-lecie ponownie sprawi, że moc pomagania rozpędzi się do ogromnych prędkości — zwłaszcza na dwóch kołach.

Tegoroczny finał odbędzie się  Nowohuckim Centrum Kultury, niedaleko miejsca, gdzie inicjatywa narodziła się dwie dekady temu.

NAS Analytics TAG

Parada motocyklistów, emocje i realna pomoc

Na uczestników i mieszkańców Krakowa czeka widowiskowa parada motocyklistów w strojach Mikołajów, która przejedzie ulicami miasta, by dotrzeć do serca wydarzenia  - Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu. To tam MotoMikołaje od kilku lat spotykają się z najmłodszymi pacjentami, wręczają prezenty i wprowadzają odrobinę świątecznej radości w trudną codzienność leczenia. W tym roku postanowiliśmy wrócić do korzeni i  ruszymy spod Domu Wędkarza w Nowej Hucie przy ul. Bulwarowej. Trasa i szczegóły znajdują się na naszych social mediach, zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

W Nowohuckim Centrum Kultury przygotowano pełen atrakcji finał:

  • gry, zabawy i animacje - Projekt Chochla - Mikołaju miej olej w głowie połączony ze standup-em Kucharza Macieja,
  • koncert Zespołu "Najmniejsza Scena Świata",
  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami,
  • na uczestników będą czekały cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla Małych Pacjentów USDK
  • pyszny grill, poczęstunek i gorąca herbata.

Podczas finału będzie również można odebrać wcześniej zdobyte cegiełki i fanty z wygranych licytacji.

20 lat niesienia dobra

Jubileuszowy finał MotoMikołajów to nie tylko święto motocyklistów, ale przede wszystkim święto dobra. Przez dwie dekady akcja przerodziła się z inicjatywy "garstki zapaleńców" w ogromny, ogólnomiejski ruch, który każdego roku angażuje tysiące osób — zarówno osób indywidualnych jak i firm, szkół oraz przedszkoli, wolontariuszy, darczyńców, uczestników i przyjaciół MotoMikołajów.

W 2025 roku MotoMikołaje chcą pobić rekord zeszłorocznej zbiórki i przekroczyć kwotę 100 000 zł. Obecnie w sieci cały czas trwa zbiórka środków:

  • licytacje na facebookowej grupie "MotoMikołaje Kraków LICYTACJE MMK". Link do grupy na Facebooku znajdziesz tutaj.
  • licytacje na Allegro Charytatywni - Link do licytacji na allegro znajdziesz tutaj.
  • zrzutka.pl z pamiątkowymi cegiełkami tutaj.

Całość środków ze zbiórek zostanie przeznaczona na zakup sprzętu wspomagającego leczenie Małych Pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę