tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 XL Moto Slipstream - wodoodporny plecak motocyklowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

XL Moto Slipstream - wodoodporny plecak motocyklowy

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.12, 14:32 5 Drukuj

Plecaki motocyklowe to bardzo specyficzna grupa produktów, które oprócz możliwości transportowych muszą również zapewnić perfekcyjną aerodynamikę i swobodę ruchów kierowcy. Model Slipstream firmy XL Moto wywiązuje się z tej roli bardzo dobrze, posiadając przy tym znakomity stosunek ceny do jakości.

Twardy zawodnik

NAS Analytics TAG

XL Moto Slipstream to plecak typu hardshell - posiada wykonaną z tworzywa zewnętrzną twardą wytłoczkę, przypominającą skorupę żółwia. Dzięki temu zachowuje swój kształt niezależnie od tego, co aktualnie przewozimy. Ma to duże znaczenie w czasie szybkiej jazdy motocyklem - plecak nie odkształca się i zachowuje parametry aerodynamiczne, do jakich został zaprojektowany. Twarda pokrywa daje również cień nadziei na uratowanie cennej zawartości w razie nagłego rozdzielenia się kierowcy i motocykla.

Plecak ma pojemność 22 litrów, a w jego wnętrzu znajdziemy jedną dużą komorę oraz umieszczoną w tylnej ściance kieszeń na laptopa, do której przyszyte są jeszcze dwie mniejsze kieszonki na drobne akcesoria, wykonane z elastycznej siateczki. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z czarnego, syntetycznego materiału, który nie dość, że jest bardzo estetyczny, to robi wrażenie wytrzymałego. Logo firmy XL Moto oraz napisy wykonano za pomocą farby odblaskowej, zwiększającej bezpieczeństwo kierowcy lub pasażera.

Użytkownik ma do dyspozycji szerokie szelki, lekko wcięte i ukształtowane z poszanowaniem ludzkiej fizjonomii, które dla dodatkowej stabilności mają jeszcze dwa poprzeczne paski spinane klamrą z przodu. Jeden znajduje się w pasie, drugi na wysokości klatki piersiowej. Cały ten system jest oczywiście w pełni regulowany, więc odnajdą się w nim motocykliści w każdym rozmiarze.

Na lekki deszcz

Slipstream otwieramy i zamykamy na suwak, biegnący po obrysie tylnej ścianki. Suwak jest masywny i daje wrażenie trwałości, a dodatkowo jest uszczelniony gumowymi paskami. Należy przy tym wspomnieć, że ten rodzaj plecaka jest wodoodporny, ale nie wodoszczelny. Spokojnie wytrzyma szybki dojazd do pracy w deszczu, natomiast nie sprawdzi się na długich turystycznych przelotach w ciężkich warunkach pogodowych.

Idealna ergonomia

Firma XL Moto zapewnia, że jest to plecak stworzony przez motocyklistów dla motocyklistów, a ja w to wierzę. Slipstream idealnie przylega do ciała, a po dociągnięciu pasków staje się niemal częścią odzieży. Nie przemieszcza się w czasie jazdy i nie robi na nim wrażenia duża prędkość. Nie ma mowy o unoszeniu się na wietrze, trzepotaniu i tym podobnych zjawiskach, które powszechnie występują w przypadku zwykłych, turystycznych plecaków zabieranych na motocykl. Produkt XL Moto dokładnie przylega do pleców całą swoją tylną, idealnie płaską powierzchnią.

Na lekki bagaż

A jak z ładownością? Pełne wykorzystanie pojemności 22 litrów jest nieco utrudnione przez kształt plecaka, wymuszony jego przeznaczeniem i względami aerodynamicznymi. Rzeczywiście przypomina on skorupę żółwia, w dodatku zwęża się do góry. W kieszeni na komputer teoretycznie powinny się zmieścić wszystkie urządzenia z ekranem 15”, natomiast wchodzą już one na styk. Twarda pokrywa plecaka bardzo niechętnie poddaje się nadwymiarowym ładunkom, a już zupełna biada temu, kto na siłę wepchnie tam coś dużego, wystającego w kierunku pleców. Tylna ścianka jest zupełnie miękka, więc np. za duża butelka boleśnie wbija się w plecy. Jeśli natomiast uszanujemy maksymalną ładowność, XL Moto Slipstream będzie idealnym kompanem w podróży, który po prostu nie da o sobie znać.

Stworzony do zadania

Pamiętajmy też, że jest to plecak MOTOCYKLOWY, więc korzystanie z niego w innych sytuacjach jest oczywiście możliwe, ale trzeba się liczyć z kilkoma utrudnieniami. Przede wszystkim z ciężkim dostępem do wnętrza, poprzez tylną ściankę. Na motocyklu to zaleta - nikt nie otworzy nam plecaka w trakcie postoju na światłach, a spływająca woda ma również utrudniony dostęp do wnętrza. Kiedy natomiast trzeba tam szybko sięgnąć w zatłoczonym autobusie, np. po bilet lub telefon, robi się nerwowo. Nie pomagają także zaokrąglone z każdej strony kształty plecaka - nie da się go stabilnie postawić na podłodze.

Cena zupełnie nie z kosmosu

Podsumowując, plecak XL Moto Slipstream mogę porównać do foki lub pingwina, czyli zwierząt nieporadnych na lądzie, ale bardzo skutecznych w wodzie. Pierwsza przejażdżka na motocyklu wyjaśni wam wszystkie różnice między tym produktem, a zwykłym plecakiem turystycznym. Standardowo kosztuje on ok. 220 zł, co moim zdaniem jest bardzo dobrą, uczciwą ceną za wysokiej jakości plecak motocyklowy. Natomiast właśnie w tej chwili jest dostępny w sklepie producenta w świątecznej promocji za niecałe 50 zł! W takiej ofercie zbrodnią jest go nie mieć - stosunek ceny do klasy produktu jest niepowtarzalny, a jego przydatność w sezonie motocyklowym bezdyskusyjna. Gorąco polecam!

XL Moto Slipstream plecak motocyklowy laptop

XL Moto Slipstream plecak motocyklowy suwak

NAS Analytics TAG

XL Moto Slipstream plecak motocyklowy zapiecie

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy akcja
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
XL Moto Slipstream plecak na moto
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy 17
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy tylem
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy tyl
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy prezentacja
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy studio
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy bok
XL Moto Slipstream plecak motocyklowy kieszen
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę