tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wzrost liczby wypadków z udziałem motocyklistów. Policyjne dane są bardzo niepokojące, może być gorzej niż rok temu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wzrost liczby wypadków z udziałem motocyklistów. Policyjne dane są bardzo niepokojące, może być gorzej niż rok temu

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.02, 10:43 1 Drukuj

Od 1 stycznia do 29 kwietnia doszło do 5,7 tys. wypadków, a w samym pierwszym kwartale było ich 4101. Najczarniejszy scenariusz wyłania się, jeśli chodzi o kwestię wypadków z udziałem motocyklistów, do których dochodzi coraz częściej. Odnotowano również wzrost ofiar śmiertelnych.

Jak informuje dziennik "Rzeczpospolita", powołując się na dane Komendy Głównej Policji, od 1 stycznia do 29 kwietnia odnotowano 5,7 tys. wypadków. W tym było 391 wypadków z udziałem motocyklistów. To aż o 178 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dalej dziennik pisze, że zginęło 42 motocyklistów, co oznacza wzrost o 22 ofiary śmiertelne.

NAS Analytics TAG

Jak informuje w wypowiedzi dla "Rz" Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, około dwóch trzecich wypadków z udziałem motocykli powodują kierowcy samochodów i zazwyczaj jest to klasyka gatunku w postaci nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Dodał też, że czasem wina jest obopólna, ale bywa też, że wypadki są powodowane przez samych motocyklistów, którzy poruszają się z nadmierną prędkością.

W 2023 r. doszło łącznie do 1947 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęło 189 kierujących i 7 pasażerów, a 1653 motocyklistów i 176 pasażerów zostało rannych. To oznacza wzrost liczby wypadków o 120 i liczby zabitych o 38. W 929 zdarzeniach winni byli kierowcy samochodów, a 711 wynikało z nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Po czterech miesiącach 2024 można już wnioskować, że tegoroczne statystyki będą jeszcze bardziej tragiczne.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę