tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyścigi Super Veteran w Lublinie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyścigi Super Veteran w Lublinie

Autor: speedy77 2008.09.16, 16:59 Drukuj

W sobotę 13 września na torze kartingowym w Lublinie odbyła się druga w tym roku edycja Wyścigów Motocykli Zabytkowych Super Veteran. Organizatorem wyścigów była Lubelska Grupa Weterańska „Partyzant" z Janowa Lubelskiego. Impreza towarzyszyła rozgrywanej również w sobotę na Torze Lublin, VII rundzie Mistrzostw Polski oraz IX rundzie Pucharu PZM Supermoto zorganizowanym przez Klub Motorowy „Pionier" z Lublina. Lubelskie ściganie weteranów ma już swoją tradycję. Poprzednie edycje cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności.

Impreza zgromadziła na starcie 34 maszyny z całej Polski. Atrakcją był udział zawodnika z Węgier - Gyorgy Serfozo na polskim motocyklu - Junak Scrambler. Pomimo bardzo niskiej temperatury oraz deszczu, zawodnicy wykazali się wielkim hartem ducha, a rywalizacja na mokrym torze dostarczyła wielu emocji. Zawody rozegrano w dwóch biegach - motocykle wyprodukowane do 1955 r. i motocykle do 100 ccm oraz motocykle wyprodukowane po 1955 r. i motocykle z koszem. Wyścigi pucharowe poprzedzone zostały prezentacją maszyn i jeźdźców oraz wspólnym treningiem zapoznawczym.

NAS Analytics TAG

Wielkie wrażenie, poza wspaniałymi maszynami, robili ich właściciele. Zadbali oni o perfekcyjnie dopasowane ubiory i kaski. Można było zobaczyć zarówno oryginalne stroje pionierów motocyklizmu z lat 30-tych, jak i ortaliony i „orzeszki" rodem z lat 70-tych. To robiło wrażenie !

Wyniki biegu pierwszego:

W kategorii do 100 ccm zwyciężył Sławomir Drążek na Komarze 232.
W kategorii do 200 ccm zwyciężył Piotr Szkołut na DKW RT175
W kategorii powyżej 200 ccm zwyciężył Rafał Kopyść na BMW R61.

Wyniki biegu drugiego:

W kategorii do 200 ccm zwyciężył Rafał Fabrowicz na WSK KOBUZ 175
W kategorii powyżej 200 ccm zwyciężył Gyorgy Serfozo na Junaku SCRAMBLER
W kategorii sidecar zwyciężył Grzegorz Oleksiewicz na K650.

Filmy:

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
BMW R35 Classic RaceBSA classic race
NAS Analytics TAG
Classic BMW Tor LublinClassic Race Lublin
DKW Tor LublinFinish DKW125
Harley Davidson WLA RaceJunak Wyscig tor Lublin
Klasyk DKW 125 LublinKlasyk tor Lublin
Veteran race LublinTor Lublin weterany
Weteran race RacetrackSHL 125 Wyscig Klasykow
Komar crazy finishKomar zabytek Lublin
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę